TwitterFacebook

Kolno: 3 mężczyzn i kobieta zatrzymani za jazdę „na podwójnym gazie”

Kolneńscy policjanci zatrzymali czworo pijanych kierowców. Rekordzistą, z wynikiem około 2,5 promila alkoholu w organizmie, okazał się 36-latek jadący renault.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zatrzymali czworo pijanych kierowców. W piątek, około godziny 18.00, policjanci zatrzymali w miejscowości Rogienice Wielkie pierwszego z nich. Podczas kontroli okazało się, że kierowca samochodu opel vectra jest w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących mundurowi zatrzymani następnego dnia w Kolnie. Około godz.16.00 w na ul. Mickiewicza został zatrzymany 50-letni rowerzysta. W czasie rozmowy policjanci wyczuli od niego alkohol. Po badaniu okazało się, że ma około 1,3 promila alkoholu w organizmie. 

Następnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kolnie po godzinie 20.00 otrzymał informację, że na ulicy Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi z kolneńskiej drogówki na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący renault uderzył pojazdem w bramę posesji uszkadzając ją, a następnie odjechał. Po chwili policjanci odnaleźli 36-letniego kierowcę, który, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie dalszych czynności ujawniono u niego torebkę, w której znajdowały się środki psychoaktywne w postaci białego proszku.

Wczoraj, wieczorem, w Stawiskach, policjanci zatrzymali do kontroli opla vectrę. Po badaniu na trzeźwość okazało się, że 20-letnia kobieta siedząca za kierownicą, znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niej około 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierującym mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Teraz  ich dalszym losem zajmie się sąd.

KPP Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *