RN
TwitterFacebook

Jak zostać dżentelmenem w 30 dni

„Kim jest dżentelmen? To człowiek, którego wszyscy chętnie witają i którego widokiem się cieszą. To człowiek, który umie się odnaleźć w każdym towarzystwie i pomóc różnym osobom stosownie do okoliczności. Tej sztuki można, a nawet trzeba, wytrwale się uczyć.

Nikt nie może zostać dżentelmenem raz na zawsze. Trzeba stawać się nim codziennie. Każdy spotkany człowiek, każde wydarzenie wymagają uwagi i mądrego postępowania.

Kogo można nazwać dżentelmenem lub damą? W wydanej kilka lat temu książce „Savoir-vivre dla dzieci. Poradnik o dobrym wychowaniu” zostały opisane podstawowe zasady zachowania w domu i w podróży, w szkole i na przyjęciu. Ta książka pragnie sięgnąć głębiej: do naszego serca. Chcemy spojrzeć na świat oczyma człowieka życzliwego, kulturalnego i chętnego do pomocy. Angielskie słowo „gentleman” pochodzi z łaciny i oznacza człowieka szlachetnego, łagodnego, pochodzącego z dobrej rodziny, a więc z takiej rodziny, która nauczyła go pięknego zachowania.

Zapraszamy do naszej książki. Przypomina o trzydziestu cechach i postawach, które warto opanować na początku. Niech lektura będzie podróżą w stronę szlachetnego życia, na które każdy człowiek zasługuje. – Pisze ks. Janusz Stańczuk – autor książki „Jak zostać dżentelmenem w 30 dni” (Wydawnictwo Sióstr Loretanek), redaktor naczelny miesięcznika „Tak Rodzinie”, wykładowca Collegium Joanneum PWT w Warszawie, rekolekcjonista, autor homilii i książek dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *