RN
TwitterFacebook

Królowa Nieba

Ten nadzwyczajny album (Wydawnictwo AA) zawiera reprodukcje wspaniałych dziel sztuki maryjnej oraz najlepsze teksty ojca Michaela Morrisa, znakomitego znawcy dziejów sztuki sakralnej, który odsłania przed nami tajemnice ukryte w dziełach ukazujących postać Matki Bożej.

Ponad czterdzieści dzieł takich mistrzów, jak Fra Filippo Lippi, Tycjan, Rafael, Fra Angelico, Dürer, Memling, Blake i wielu innych, towarzyszy nam w podróży przez życie Najświętszej Maryi Panny, począwszy od spotkania jej rodziców, Joachima i Anny, aż po Jej Wniebowzięcie, Ukoronowanie i późniejsze objawienia.

Lektura esejów ojca Morrisa to odkrycie bogactwa sensu i wyrazu, zarówno słownego, jak i wizualnego. Jego miłość do sztuki sakralnej jest widoczna w entuzjazmie, z jakim wypowiada się w tych tekstach, a z detali, jakie przed nami odkrywa, przebija jego głęboka wiedza. To ostanie wielkie dzieło ojca Morrisa, które ukończył dosłownie w ostatnich dniach przed swym odejściem po ostateczną nagrodę, w dniu 15 lipca 2016 r. Jego nabożne powierzenie się Maryi, widoczne w tych tekstach, pozwala również nam nawiązać głębszą więź z Matką Bożą, kiedy na kartach tej księgi śledzimy Jej rolę w historii zbawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − 2 =