Książki które warto przeczytać w tym roku

Książki które warto przeczytać w tym roku

Czytanie to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także sposób na rozwijanie wyobraźni i poszerzanie horyzontów. Dlatego warto poświęcić czas na przeczytanie nowych książek i odkrycie nowych historii. W tym artykule przedstawimy różne propozycje książek, które warto przeczytać, w zależności od gatunku, tematu czy stylu. Od poruszających historii, przez bestsellery i klasyki literatury, po książki, które zrewolucjonizują sposób, w jaki myślimy o literaturze. Znajdziesz tu również propozycje dla dzieci i młodzieży, a także pozycje dla miłośników fantastyki, kryminałów czy powieści historycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i wybrania książki dla siebie.

5 niesamowitych książek, które musisz przeczytać przed końcem roku

Jeśli szukasz inspiracji do przeczytania dobrych książek, to jesteś we właściwym miejscu. Oto pięć niesamowitych pozycji, które z pewnością warto przeczytać przed końcem roku.

“Bezsenność” Mariny Abramowicz to pierwsza z książek, które warto przeczytać. To niezwykłe wspomnienia artystki, która przez pięćdziesiąt lat swojego życia eksperymentowała z medytacją, hipnozą i deprywacją sensoryczną w poszukiwaniu granic ludzkiej wytrzymałości i świadomości. W książce Abramowicz opowiada o swoich doświadczeniach, lękach, sukcesach i porażkach, przedstawiając czytelnikom fascynujący wgląd w proces twórczy i psychikę artystki. Bezsenność to nie tylko inspirująca lektura dla fanów sztuki, ale także pozytywnie wpływająca na rozwój osobisty i postrzeganie świata.

Kolejną propozycją jest “Ciemno, prawie noc” Joanny Bator. To trzymająca w napięciu powieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku w Polsce. Autorka w ciekawy sposób przedstawia losy kilku kobiet i ich tajemnice, które ostatecznie prowadzą do zbrodni.

“Włam się do mózgu” Rafała Kosika to z kolei pozycja dla fanów literatury popularnonaukowej. Autor przystępnie tłumaczy skomplikowane zagadnienia z dziedziny neurologii i neurobiologii, pozwalając czytelnikom lepiej zrozumieć ludzki mózg.

Kolejną książką, którą warto przeczytać, jest “Opowieści podręcznej” Margaret Atwood. To dystopijna wizja przyszłości, w której kobiety traktowane są jak niewolnice, a ich jedyną wartością jest zdolność do prokreacji. Mocna, przerażająca i niezwykle aktualna książka.

Ostatnią propozycją jest “Dziewczyny z Portofino” Katarzyny Michalak. To poruszająca opowieść o miłości, rodzinie i przebaczeniu, której akcja rozgrywa się w urokliwym włoskim miasteczku. Autorka w ciekawy sposób opowiada o losach kilku kobiet, których drogi krzyżują się w najmniej spodziewanych momentach.

powodzeniem można określić jako “książkę, którą albo się kocha, albo nienawidzi”. Joyce w niespotykany dotąd sposób eksperymentuje z językiem, wprowadza nowatorskie techniki narracyjne i prowokuje czytelnika do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu tekstu.

 • “Głosy” Olgi Tokarczuk – to zbiór esejów, których tematem są zagadnienia związane z kulturą, historią, literaturą i filozofią. Tokarczuk w oryginalny i przystępny sposób przedstawia swoje poglądy i refleksje, prowokując czytelnika do samodzielnego myślenia i odkrywania nowych perspektyw.
 • “Moby Dick” Hermana Melville’a – to nie tylko powieść przygodowa o polowaniu na wieloryby, ale także filozoficzne rozważania na temat życia, śmierci i istnienia. Melville w niezwykle barwny sposób opowiada historię kapitana Achaba i jego obsesji, jednocześnie poruszając głębokie pytania egzystencjalne.
 • Czytanie tych książek może być trudne i wymagające, ale z pewnością warto poświęcić czas na ich przeczytanie. To pozycje, które zrewolucjonizują sposób, w jaki myślisz o literaturze i pozwolą spojrzeć na świat w zupełnie nowy sposób.

  Przejmujące historie, które zawładną twoim umysłem – przegląd książek do przeczytania

  Czytanie to nie tylko sposób na rozrywkę, ale także sposób na zanurzenie się w innych światach i przeżycie niezapomnianych emocji. Oto kilka książek, których historie z pewnością zawładną twoim umysłem.

 • “Małe życie” Hanny Yanagihary – to poruszająca opowieść o czwórce przyjaciół, którzy poznają się na studiach i razem przemierzają życie. Autor w niesamowicie wnikliwy i empatyczny sposób opowiada o ich losach, poruszając trudne tematy takie jak traumy, depresja i samobójstwo.
 • “Złodziejka książek” Markusa Zusaka – to opowieść o Liesel, dziewczynce, która w czasie II wojny światowej mieszka z rodziną zastępczą w Niemczech. Liesel zakochuje się w książkach i zaczyna ukrywać je przed nazistami, ryzykując życiem. Ta wzruszająca i pełna nadziei historia z pewnością zostanie z tobą na długo.
 • “Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes – to romantyczna i przejmująca opowieść o Lou, która zatrudnia się jako opiekunka do Willa, sparaliżowanego mężczyzny. Will, który utracił wolność i marzenia, z czasem zaczyna zmieniać swoje podejście do życia dzięki niezwykłej kobiecie, która wkrótce staje się dla niego nie tylko opiekunką, ale także przyjaciółką i miłością.
 • Każda z tych książek to poruszająca i niezapomniana historia, która z pewnością zawładnie twoim umysłem. Czytanie to sposób na poznawanie nowych światów i emocji, a te książki z pewnością tego dostarczą.

  Nie przegap tych bestsellerów – 3 książki, które trzeba przeczytać w tym roku

  Jeśli szukasz najlepszych pozycji do przeczytania w tym roku, to koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami. Oto pięć książek, które warto przeczytać.

 • “Królestwo” Jo Nesbø – to ostatnia część bestsellerowej serii kryminalnej z Harrym Hole w roli głównej. Tym razem Nesbø zabiera nas do Oslo, gdzie dochodzi do serii zabójstw, które wstrząsają miastem. Akcja, napięcie i zaskakujące zwroty akcji – to wszystko czeka na czytelników w “Królestwie”.
 • “Poza czasem” Heather Morris – to wzruszająca historia miłości i nadziei, która rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Autorka opowiada o związku Lale’ego, więźnia Auschwitz, i Gity, która również była więźniarką tego obozu. To opowieść o ludzkiej wytrzymałości, miłości i walce o przetrwanie.
 • “Zapach perfum” Cristina Caboni – to piękna opowieść o pasji, miłości i samoodkryciu. Główna bohaterka, Elena, jest perfumiarzem, którego pasją jest szukanie najpiękniejszych zapachów na świecie. Caboni w ciekawy sposób połączyła historię miłosną z opowieścią o sztuce tworzenia perfum, tworząc niezwykłą i wzruszającą opowieść.
 • Poznaj najlepsze kryminały, które trzeba przeczytać!
  Jak zacząć czytać szybciej?
  Jak wgrać książki w Kindle?