TwitterFacebook

Strażnik kruków w Tower

W sercu nowoczesnej metropolii Christopher Skaife opiekuje się wyjątkowymi zwierzętami. Zaprasza nas do fascynującego świata ptaków obdarzonych zaskakującą inteligencją i złożonymi osobowościami. Opowiada o karmieniu ich psimi ciasteczkami nasączonymi krwią i o pogoni za krukami-uciekinierami, które należy sprowadzić z powrotem do Tower. Pokazuje, jak bardzo przypominają ludzi, bo potrafią być zarówno okrutne, jak i wspaniałomyślne. Wyjaśnia, czemu odegrały tak ważną rolę w mitach i legendach – od prastarych podań po Grę o tron.

Przede wszystkim jednak opisuje niezwykłą przyjaźń, jaką go obdarzyły. W jego książce świat kruków, historia i magia splatają się w opowieść, która zaskakuje i porusza.

Legenda głosi, że jeśli kruki opuszczą twierdzę Tower, to królestwo brytyjskie upadnie.

Tej katastrofie ma zapobiec jedna osoba, której zadaniem jest strzec siedmiu niezwykłych ptaków i losu Wielkiej Brytanii. 

Oto opowieść człowieka, który wykonuje najniezwyklejszą pracę – strażnika kruków w londyńskiej Tower.

Pełna ciekawostek i anegdot opowieść nadaje osobowość krukom z Tower, pokazuje charakter każdego z nich. W ostatnich latach miałem kilka razy to szczęście, że mogłem zwiedzić twierdzę i poznać kruki. Po przeczytaniu tej książki nie mogę się doczekać, żeby tam wrócić.

George R.R. Martin

Co za wspaniała książka! (Szkoda, że nie miałem jej pod ręką, kiedy pisałem Sandmana). Czuję się, jakbym spędził wieczór z butelką whisky i mądrym strażnikiem kruków, który opowiada ci o wszystkim, co powinieneś wiedzieć.

Neil Gaiman

Czarujące! Opowieść o legendarnych krukach z Tower. Pełna niesamowitych rzeczy, o których nie masz bladego pojęcia. Jeden z kruków zakochał się w metalowej małpce. Cóż, kiedy wszystko inne zawiodło…

Margaret Atwood

Christopher Skaife, Strażnik kruków. Moje życie wśród kruków w Tower, Wydawnictwo Znak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *