RN
TwitterFacebook

Wieczór się zbliża i dzień już się chyli

Wybaczcie, jeśli niektóre moje słowa wami wstrząsną. Nie chcę was usypiać uspokajającymi i kłamliwymi wypowiedziami. Nie zależy mi ani na sukcesie, ani na popularności. Ta książka to krzyk mojej duszy! To krzyk miłości do Boga i do moich braci. Kard. Robert Sarah

„U samych korzeni zapaści Zachodu kryje się kryzys kulturowy i tożsamościowy. Zachód już nie wie, kim jest, ponieważ już nie wie i nie chce wiedzieć, kto go ukształtował, kto go utworzył takim, jakim był i takim, jakim jest. Wiele krajów nie zna dzisiaj swo jej historii. To paraliżowanie samego siebie w natural ny sposób prowadzi do upadku, który otwiera drogę nowym cywilizacjom barbarzyńskim”. Ta wypowiedź kardynała Saraha streszcza zamysł jego trzeciej książki rozmów z Nicolasem Diatem. Proste stwierdzenie: nasz świat stoi nad przepaścią. Kryzys wiary i Kościoła, schyłek Zachodu, zdrada jego elit, relatywizm moralny, niczym nieograniczona globalizacja, nieokiełznany kapitalizm, nowe ideologie, polityczne wypalenie, wypaczenia islamistycznego totalitaryzmu… Nadszedł czas, by postawić bezkompromisową diagnozę. Chodzi o coś więcej niż o analizę wielkiej przemiany naszego świata: uświadamiając powagę kryzysu, przez jaki przechodzimy, kardynał dowodzi, że uniknięcie piekła świata bez Boga, świata bez człowieka, świata bez nadziei, jest możliwe. Przeprowadzając tę am bitną refleksję, kardynał Sarah pochyla się nad wszystkimi bez wyjątku kryzysami współczesnego świata i udziela ważnej lekcji duchowej: z drogi swego życia człowiek powinien uczynić doświadczenie wznoszenia duszy i dzięki temu, odchodząc z tego życia, będzie stworzeniem wznioślejszym niż u początków drogi”.

kardynał Robert Sarah – ar cy bi skup Konakry (1979–2001); sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów (2001–2010); przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum (2010–2014); od 2014 prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jest wybitną postacią dzisiejszego katolickiego świata.

Nicolas Diat – pisarz, uznany specjalista od Kościoła katolickiego, jest autorem ważnego opracowania po święconego Benedyktowi XVI „Człowiek, który nie chciał być papieżem” oraz książki “Czas umie ra nia. Ostatnie dni życia mnichów” uhonorowanej we Francji Nagrodą im. kardynała Jean-Marie Lustigera, Wielką Nagrodą Akademii Francuskiej.

Wydawnictwo Sióstr Loretanek opublikowało dotychczas dwie książki wydane wspólnie przez kard. Roberta Saraha i Nicolasa Diata: Bóg albo nic. Rozmowa o wierze oraz Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu. Nakładem Wydawnictwa w 2017r. ukazała się także książka kard. Roberta Saraha “W drodze do Niniwy” zawierająca rozważania na Wielki Post.

Kard. Robert Sarah, Nicolas Diat, przekład: Agnieszka Kuryś, Wieczór się zbliża i dzień już się chyli, Wydawnictwo Sióstr Loretanek.

Radio Nadzieja objęło książkę swoim patronatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − one =