TwitterFacebook

Artystyczne fotografie w kolneńskiej bibliotece [FOTO]

Fotografie artystyczne na wystawie zatytułowanej „Portret w masce I” można oglądać w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie. Autorem prac jest artysta, fotografik, plakacista i poeta Iwo Świątkowski.

Wernisaż ukazuje w stonowanych barwach taniec dwóch twarzy.

Jednej należącej do malarki Karoliny Choromańskiej i drugiej – sztucznej o niezmiennym wyrazie – wyjaśnia dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Bożena Kowalewska.Ten przemyślany, głęboko i na wskroś, zamysł autora ma na celu wydobycie na wierzch niepokoju, ekscytacji, rozmarzenia, uniesienia i innych skrywanych uczuć. Artysta osiąga i dokonuje celu tworząc kontrast pomiędzy sztucznością a naturalnością, grą a autentyzmem uczuć. Mimo iż nakazuje bohaterce fotografii skrywać prawdziwe oblicze za papierową maską, paradoksalnie jeszcze bardziej je wydobywa, pokazuje i obnaża – dodaje dyrektor kolneńskiej biblioteki.

Wernisaż fotografii Iwo Świątkowskiego odbył się w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie 17-go listopada br. Autor niecodziennej wystawy fotografii artystycznej chętnie wprowadzał w świat prezentowanych prac. 21-go listopada odbyła się druga odsłona wernisażu, skierowana głównie do młodzieży. W spotkaniu z artystą fotografikiem wzięła udział młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kolnie, skupiona w Hufcu Pracy w Kolnie. Spotkanie upłynęło na rozmowach o sztuce, twórczości, artystach, dążeniu do celów w życiu, spełnianiu marzeń. Jak podkreśla Bożena Kowalewska, była to piękna lekcja życia, motywująca do rozwoju osobistego, dająca wiarę we własne siły i możliwości.

Ekspozycję w kolneńskiej bibliotece będzie można oglądać do połowy grudnia.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *