RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Centrum Kultury stara się o pieniądze na wsparcie swojej działalności w internecie

Próbujemy zrobić krok do przodu – w taki właśnie sposób plany na przyszłość przedstawia Mariusz Wesołowski, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno. Placówka wróci do normalnego funkcjonowania latem, ewentualnie jesienią.

Koronawirus zamkną placówki kultury, ale pozwolił rozwinąć swoją ofertę elektroniczną. Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno zdradził, że instytucja stara się o pozyskanie dotacji z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura Online”:

Umożliwi to nam w czasie pandemii przeprowadzać szereg webinariów dla dzieci i młodzieży, ale także organizować koncerty online naszych grup, z którymi współpracujemy. Mamy nadzieję, że dojdzie to do skutku, bo to by nam bardzo ułatwiło działalność kulturalną w naszej gminiewyjaśnia Mariusz Wesołowski.

Odpowiedź na to, czy projekt otrzyma dofinansowanie powinna być znana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zorganizowanie m.in. koncertu online umożliwiłoby dotarcie do mieszkańców Gminy Kolno oraz zaprezentowanie swoich umiejętności przez najmłodszych wykonawców. 

JT

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *