RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Inauguracja jakiej jeszcze nie było [FOTO]

Sezon kulturalny 2017 w gminie Kolno zainaugurowany. Inauguracja miała miejsce wczoraj w hali sportowej w Zespole Szkół w Zabielu.

Jak mówi dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno Marcin Sekściński – wydarzeń kulturalnych w gminie nie zabraknie. Kalendarz gminny przewiduje aż czterdzieści takich wydarzeń. Tradycją są już obchody Nocy Świętojańskiej w Koźle nad rzeką Pisą, ale że pomysłów nie brakuje, dużo wcześniej, bo już w lutym, Centrum Kultury Gminy Kolno przygotowuje wyjątkowe wydarzenie, koncert – Zakochaj się w gminie Kolno. To przy okazji przypadających w lutym Walentynek.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – mówi dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno Marcin Sekściński. Centrum Kultury to jedna z dwóch instytucji kulturalnych w gminie. Drugą jest Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem. Ponadto w gminie z powodzeniem działają zespoły folklorystyczne jak Czerwieniacy i Zabielanki, oprócz nich zespół Magnum Noli, a także obchodzący wczoraj swoje pięciolecie zespół Dożynkersi.

To było wyjątkowe wydarzenie – mówili po wczorajszej inauguracji obecni na niej mieszkańcy gminy.

Wyjątkowości dodał występ prowadzonego przez Pawła Podeszwika zespołu Dożynkerski, a całość okrasił koncert kolęd i pastorałek (choć nie tylko) w wykonaniu wspaniałych solistów Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra, których większość mieszkańców gminy Kolno kojarzy z wigilijnego koncertu w Katedrze w Łomży, z którymi wystąpili także Marta Nanowska – skrzypce i Krzysztof Jaszczak – klawisze.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *