RN
TwitterFacebook

Kolno: Zmodernizowany KOKiS cieszy oko [FOTO]

Oficjalnie otworzono wyremontowany Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Po 50 latach od pierwszego otwarcia zmodernizowano salę widowiskową i baletową.

W trakcie uroczystości odbyło się między innymi: uroczyste przecięcie wstęgi, występy kolneńskich artystów, czy też wręczenie statuetek dla emerytowanych pracowników KOKiSu. 

Nie wierzyłam, że do tego dojdzietak o zakończonym remoncie wypowiada się Bogumiła Ranik, inspektorka KOKiSu, która pracuje w ośrodku już 39 lat.Zawsze lubiłam tu przychodzić do pracy, jednak wiadomo, że budynek potrzebował remontu.

Podobnego zdania jest Andrzej Duda, burmistrz Kolna.

Bardzo się cieszę z tego, bo mamy tu wiele grup, które korzystają z tego ośrodka kultury i takie warunki, jakie w tej chwili im gwarantujemy na pewno zachęcą ich do tego, aby te formy był rozwijane i rozbudowywane. 

Na niedzielę, 8. grudnia, zaplanowane jest otwarcie dla mieszkańców Kolna.

W ramach projektu zmodernizowana została sala widowiskowa, sala baletowa, hol wejściowy i ciągi komunikacyjne. Obiekt będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, które będą mogły korzystać z nowej windy. Dodatkowo powstały nowe pomieszczenia w piwnicy po byłej kotłowni. Wszystkie te udogodnienia w dostępie do budynku oraz wyremontowane pomieszczenia pozwolą na lepsze zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców. W KOKiS będzie też funkcjonować kino, które obsługiwać będzie zewnętrzna firma. Władze miasta na modernizację placówki otrzymały 5,5 mln zł dofinansowania. Koszt całej inwestycji to 6,7 mln zł.

JT/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × four =