TwitterFacebook

Kreatywne szkoły w gminie Jedwabne

Wyrównanie braków oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, matematycznych i językowych jest głównym celem projektu, który realizowany jest w gminie Jedwabne. Programem zostały objęte szkoły podstawowe w Nadborach i Jedwabnem.

Projekt „Kreatywność, wiedza, rozwój uczniów/uczennic z SP w Jedwabnem oraz SP w Nadborach” realizowany jest w szkołach w Nadborach i Jedwabnem od stycznia do października br. W sumie na jego realizację pozyskano ponad 320 tys. zł. Znaczna część tej kwoty, bo ponad 210 tys. zł, trafiła do szkoły w Jedwabnem.

Jak tłumaczy Barbara Dmoch, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedwabnem, realizowane były różne zajęcia: „W świecie bajek i baśni”, „Nasze przygody z przyrodą”, „Myślę, liczę, rozumiem”, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, doradztwo zawodowe, „Klub odkrywców przyrody”, „Klub miłośników języka angielskiego”, „Klub młodego matematyka”.

W Szkole Podstawowej w Jedwabnem funkcjonowały 22 grupy, razem realizowano 1 320 godzin, z dodatkowych zajęć skorzystało 159 uczniów – informuje Barbara Dmoch.

We wrześniu 90 uczniów w ramach projektu uczestniczyło w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedzili m. in. Centrum Nauki Kopernik. Pozostali uczniowie wyjadą w październiku do Instytutu Chemii w Białymstoku.

W Muzeum Ewolucji byliśmy i w zoo, były różne postacie historyczne, przodkowie człowieka, zwierzęta, zbroje, narzędzia, szkielety dinozaurów – chwali się uczennica klasy 5 B. – W Centrum Nauki Kopernik mogliśmy przeprowadzać różne doświadczenia, np. ile wody znajdowało się w człowieku – mówi kolejna dziewczynka.

Projekt przewidywał też doposażenie szkół. W jego ramach wyposażono pracownię komputerową w 25 laptopów. Zakupiono 3 drukarki, 4 projektory, podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *