RN
TwitterFacebook

Królewskie Śpiewanie w Tykocinie. Maciej Miecznikowski kolejną gwiazdą festiwalu

„Strasznie, śmiesznie i lirycznie…” to tytuł koncertu, który wykona Maciej Miecznikowski. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Królewskie Śpiewanie w Tykocinie.

Maciej Miecznikowski – muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jego koncerty to uczta dla ucha i chwila wytchnienia. Wykonuje on najpiękniejsze polskie i światowe przeboje kilku pokoleń (Władysław Szpilman, Andrzej Zaucha, Piotr Szczepanik, Wojciech Młynarski, Louis Armstrong, Nat King Cole, Prince), znane hity z repertuaru artysty – m.in. „Psalm kochania” czy „Ta dziewczyna” – w nowych aranżacjach, a także piosenki autorskie – o miłości i nie tylko – m.in. z płyty „Będzie z nami dobrze”.

Artysta w Tykocinie wystąpi 19 lipca o godz. 21.30.

fot. materiały prasowe

Królewskie Śpiewanie to trzydniowy festiwal, podczas którego wykonywane są arie, ballady i dumki. Wyjątkowości dodaje miejsce, w którym odbywają się koncerty. Późnobarokowe mury Alumnatu dodają tylko klimatu podczas słuchania artystów. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w 2013 roku. Tegoroczna, VII edycja Festiwalu Królewskie Śpiewanie odbędzie się w dniach 19-21 lipca br. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Organizatorem wydarzenia jest Radio Nadzieja.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *