RN
TwitterFacebook

Łomża: Stypendyści marszałka województwa w dziedzinie kultury pracują nad swoimi projektami

Samorząd województwa podlaskiego rozdał stypendia w dziedzinie kultury. Wśród nich znalazły się trzy projekty z Łomży, nad którymi stypendyści intensywnie pracują. 

Jedno z najwyższych przyznanych w tym roku stypendiów artystycznych w wysokości 11 tys. zł. trafiło do Agnieszki Żemek- Pawczyńskiej i Grzegorza Sekmistrza. Zrealizują oni projekt „Derwid na nowo – muzyczne podróże z Witoldem Lutosławskim”.

– Jakiś czas temu już wpadł nam do głowy taki pomysł żeby odświeżyć program piosenek Witolda Lutosławskiego z okresu lat 50-60. kiedy on tworzył rozrywkę. Jest to taki niszowy temat. Chcemy nadać tym utworom taki inny wymiar, wymiar bardziej współczesnymówi Agnieszka Żemek-Pawczyńska i dodaje, że jednym z założeń projektu jest nagranie płyty. – Przed nami intensywna praca, zbieranie materiałów, wybór odpowiednich piosenek. Takich, żeby pasowały też nam, żeby fajnie można byłoby je przearanżować. No i jak już powstanie ten materiał to wtedy będziemy już go rejestrować.

Płyta ma powstać do końca tego roku. Innymi stypendystami z naszego regionu są Żaklina Olchowik, która otrzymała 6 tys. złotych na nagranie materiału muzycznego do umuzykalniania niemowląt i dzieci oraz Anna Zarzecka, która stworzy „Katalog źródeł pisanych historycznej ziemi łomżyńskiej i wiskiej”.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *