RN
TwitterFacebook

Łomża: Sukcesy PP nr 5 na multimedialnym przeglądzie form teatralnych [VIDEO]

Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży „Piąteczka” już po raz piąty przystąpiło do konkursu teatralnego pod nazwą X Multimedialny Ogólnopolski i VI Międzynarodowy Przegląd Małych Form Parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów” 2020 zorganizowanego przez Przedszkole Smykolandia Nr 317 w Warszawie. Honorowy patronat nad przeglądem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Burmistrz Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Tegoroczna, Jubileuszowa Gala X Międzynarodowego Multimedialnego Przeglądu Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” Warszawa-Mokotów 2020 ze względu na zasady zachowania bezpieczeństwa wynikające z zagrożenia epidemiologicznego związanego z COVID-19 odbyła się 21 czerwca 2020 r. w systemie online – poprzez zaproszenie do  obejrzenia  transmisji na platformie YouTube – w nawiązaniu do akcji „Stay at Home”.

Galę zaszczycili swoją obecnością  w trybie online interesujący goście – artyści z zagranicy i z Polski. Zagrali i zaśpiewali znane piosenki: Michał Sołtan (gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista), Andrzej Adamiak z grupy „Rezerwat” (muzyk wokalista, juror) oraz znany i popularny z grupy „Ich Troje” Michał Wiśniewski – życząc wszystkim emocjonujących chwil i dobrej zabawy!

W trakcie uroczystej Gali zaprezentowano Laureatów Głównych Nagród i Wyróżnień, Wyróżnień Specjalnych, Artystycznych i Wykonawczych oraz nagrody przyznane przez Internautów: Fejsbuczka i Youtuberka Smykolandii 2020.

Przewodniczący jury, aktor teatralny i estradowy Artur Pastuszko podkreślił, że w tym roku  do udziału w konkursie zakwalifikowano 15 prezentacji multimedialnych z kraju i z zagranicy, które walczyły o nagrody i wyróżnienia. Nominacje do głosowania  zasłużyło i otrzymało jedynie 8 placówek.

Przedszkole Publiczne nr 5 – ,,Piąteczka” przygotowało w wersji multimedialnej proekologiczny spektakl musicalowy pt. „Ratujmy Ziemię”, dzięki któremu uzyskało I miejsce w Konkursie Multimedialnym Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” oraz zdobyło wiele wyróżnień.

W spektaklu wystąpiło 25 dzieci 5-6-letnich z  Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. Nad całym przedsięwzięciem czuwała dyrektor Jadwiga Juchniewicz, a w
przygotowanie  przedstawienia włączyły się wszystkie nauczycielki.

Jury oceniając spektakl, uwzględniło między innymi: wykonanie aktorskie i wokalne, scenografię, kostiumy, dobór muzyki; wykorzystanie potencjału grupy i reżyserię; realizację video, wrażenia ogólne, rozwiązania nowatorskie; wartości edukacyjne i dobór repertuaru do wieku wykonawców; reżyseria spektaklu, realizacja filmu video.

Jury przyznało nominacje, nagrody, wyróżnienia specjalne i wyróżnienia indywidualne dla Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży –  „Piąteczka” za spektakl „Ratujmy Ziemię” w różnych kategoriach:
•    wyróżnienie specjalne otrzymała dyrektor Przedszkola Nr 5 w Łomży „Piąteczka” Jadwiga Juchniewicz, za wspieranie teatralnej twórczości dziecięcej poprzez zaangażowanie, motywowanie oraz wspieranie dzieci i pedagogów przygotowujących konkursowe spektakle „Smykolandii”, a także bardzo wysokie noty Placówki  w zmaganiach konkursowych;
•    wyróżnienie za scenariusz i reżyserię spektaklu „Ratujmy Ziemię” dla Barbary Florczyk i Marii Danielskiej;
•    wyróżnienie aktorskie dla  Sebastiana  Arnisty  za rolę Pana Doktora;
•    wyróżnienie za oprawę muzyczną dla Grzegorza Narewskiego;
•    wyróżnienie za scenografię, kostiumy i światło dla Barbary Dzieniszewskiej,  Agaty Komorowskiej, Marii Danielskiej, Barbary Florczyk, Joanny Karwowskiej oraz Karola Śliwowskiego;
•    wyróżnienie za choreografię dla: Agnieszki Całko, Małgorzaty Bachanek,  Barbary Florczyk, Marii Danielskiej oraz Martyny Napiwodzkiej;
•    Wyróżnienie za nagranie video i montaż dla  Artura Kalinowskiego i  Macieja  Chaberek  Firmy Best- Video;

Zachęcamy  do obejrzenia  Proekologicznego spektaklu pt. „Ratujmy Ziemię” przygotowanego przez Przedszkole  Publiczne Nr 5 w Łomży – „Piąteczka”.

 

tekst: Maria Danielska i  Barbara Florczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *