TwitterFacebook

Musical na Festiwalu w Tykocinie!

W sobotę 29 lipca o godzinie 20.00 scena Festiwalu Tykocin Królewskie Śpiewanie rozbłyśnie tysiącem kolorów i rozbrzmi gromkim śpiewem – wszystko to za sprawą studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którzy wystąpią w rewii „Funny Girls”. Musical został przygotowany pod kierownictwem prof. Andrzeja Nanowskiego.

Rewia FUNNY GIRLS jest muzyczną celebracją kobiecości, różnorodności i witalności. Koncert złożony z utworów pogranicza muzyki popularnej i musicalu buduje obrazy z życia młodych artystek, marzących o osobistym szczęściu i walczących o zawodowe spełnienie. W rezultacie światła ramp oraz blichtr sceny zderzają się z codziennością, która niejednokrotnie wystawia bohaterki na próbę.

Tytuł nawiązuje do słynnego musicalu FUNNY GIRL ze wschodzącą wówczas gwiazdą Barbrą Streisand w roli głównej, opowiadającym historię Fanny Brice – aktorki rozpoczynającej karierę w zespole rewiowym Ziegfield Follies. Szpaler idealnie zsynchronizowanych, roztańczonych i rozśpiewanych dziewcząt staje się punktem wyjścia dla odkrywania ich relacji, przepełnionych wrażliwością, czułością i empatią… a każdy uśmiech kryje za sobą inną historię.

Wystąpią:
PATRYCJA BRZEZIŃSKA, MONIKA KIJEK
ALEKSANDRA KOSIOREK, WERONIKA KRYCZKA
EWELINA MACHALEWSKA, PATRYCJA MIZERSKA
ALEKSANDRA NOWICKA, KINGA STAŃKO

KLAUDIA BUCZNIEWSKA, ADRIANNA DOROCIAK
DOMINIKA KOZAK, WERONIKA PRYCZKOWSKA
PAULINA ZABOROWSKA, PATRYCJA ZINIEWICZ
KAMIL FRĄTCZAK, KAROL LENDZION

MAGDALENA SKORUPSKA
MATEUSZ MIERNIK, KAMIL OWCZAREK
JAN POPIS, MAREK PUCHOWSKI
ŁUKASZ WALCZAK, DAMIAN WASIAK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *