RN
TwitterFacebook

Musicalowa uczta na tykocińskiej scenie! [FOTO]

Prawdziwa rewia na scenie V Festiwalu Tykocin Królewskie Śpiewanie. Przed publicznością wystąpili studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Zakład Musicalu Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Musical to taniec, śpiew i teatr. Wszystkie te elementy złożyły się na spektakl „Funny girls”, inspirowany słynnym musicalem „Funny girl” z Barbarą Streisand.

Ponad 300 osób zgromadziło się w sobotni (29.07) wieczór na dziedzińcu tykocińskiego Alumnatu, by podziwiać koncert złożony z utworów pogranicza muzyki popularnej i musicalowej. Historia opowiadała życie młodych artystek, które marzą o osobistym szczęściu ale walczących również o zawodowe sukcesy. Musical wystawiany był już jako praca dyplomowa studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Odbywało się to jednak na scenach, przygotowanych pod kątem teatru, musicalu. W Tykocinie wyzwanie było spore. Jak podkreślał przed występem prof. Andrzej Nanowski, który nadzorował prace, żeby przenieść cały spektakl z teatru w plener, potrzeba przynajmniej siedmiu dni. Nad Narwią czasu było niewiele i udało się to zrobić w zaledwie dwie doby.

30-osobowa grupa młodych artystów zaserwowała przybyłym gościom blisko dwugodzinne show w profesjonalnym świetle i nagłośnieniu. Panowie, którzy pracowali nad festiwalem od strony technicznej zdradzili nam, że by wszystko było dopięte na ostatni guzik, musieli poświęcić nawet czas, który z reguły przeznaczony jest na sen…

Całodniowe i nocne przygotowania dały efekt. Widzowie byli zachwyceni charyzmą, talentem i odwagą studentów z Gdańska. W kuluarowych rozmowach przyznawali, że nigdy podobnego spektaklu nie widzieli, stąd też zachwyt był podwojony. Tykociński Alumat wypełnił się po brzegi już godzinę przed spektaklem i tak zostało do ostatniej nutki, którą usłyszeliśmy na scenie. Krztę emocji, które towarzyszyły zarówno artystom, jak i widzom możemy zobaczyć w krótkiej fotorelacji, którą zamieszczamy poniżej.

V Festiwal Tykocin Królewskie Śpiewanie na musicalu jednak się nie kończy. Przed nami ostatni, czwarty wieczór pełen wrażeń. Na scenie wystąpią prawie wszyscy dotychczasowi artyści we wspólnej Gali Finałowej. Początek wydarzenia o godzinie 18:00. Wstęp jest oczywiście wolny!

tekst/fot. Paweł Zyskowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *