TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Pewniak w Kotłowni

Spektakl PEWNIAK w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego już w tą sobotę o godz. 18.00 na deskach Sceny Kotłownia. Monodram opowiada historię jednego dnia, jednego z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka – dzień ślubu głównego bohatera.

Jest to ostatni moment na rozrachunek i zerwanie z przeszłością. Sławomir Głodek, główny i jedyny bohater spektaklu (w tej roli: Sebastian Cybulski) postanawia zerwać ze swoim specyficznym zamiłowaniem do sportu, w tym przypadku do piłki nożnej. Jego uwielbienie objawia się poprzez obstawianie meczy, wyliczanie systemów dwudrożnych, zabezpieczanie się z każdej z możliwych stron, tak, żeby jego kupon wszedł i był właśnie pewniakiem, takim pewniakiem na pewniakami, bo nie może być inaczej. Jednym słowem jest hazardzistą, ale właśnie dla swojej przyszłej żony, jedynej ukochanej postanawia się zmienić i stawia wszystko na jedną kartę. Ten ostatni raz i… tutaj sprawy zaczynają się komplikować.

Od tego momentu jego życie zmienia się diametralnie i nabiera niebywałego tempa, na który nie był przygotowany. Odmieni się, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę, czy też – ruch skrzydeł motyla, może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, do tego zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misternie układany plan życia zaczyna się walić,  niczym domek z kart. Sławomir, mimo nieprzychylności losu, tak łatwo się nie podda i nie sprzeda tanio swojej skóry.

Podejmuje walkę przede wszystkim z czasem, którego nie ma za wiele i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu tak, jak to miało wyglądać od początku. Zegar tyka, czas płynie nieubłaganie, a on będzie walczył do ostatniej kropli krwi… tylko czy mu się uda? Pewniak jest niczym:✗ “Wilk z Wall Street” – jest o pięknych kobietach, i o pieniądzach, i o szybkich decyzjach, które mają wpływają na dalsze losy; ✗ James Bond – będziecie wstrząśnięci, nie zmieszani; ✗ szczęście, które potrafi być bardzo ulotne.   

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Ostrów Mazowiecka w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.  

Teatr Scena Kotłownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *