TwitterFacebook

Patriotyczny nastrój na koncercie w Radiu Nadzieja [FOTO]

Znany łomżanom z rockowego brzmienia, gitarowy duet Przemysław Kamiński i Cezary Borusiewicz wystąpił w siedzibie Radia Nadzieja w Łomży w nietypowym koncercie. – Panowie zagrali i zaśpiewali pieśni patriotyczne. Tym występem chcieliśmy włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i tym samym zachęcić publiczność do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniu – mówi Elżbieta Kosakowska, organizator koncertu. Do wspólnego śpiewania nie trzeba było nikogo zachęcać. Specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki spełniły swoją rolę, a publiczność żywiołowo reagowała na grane przez muzyków pieśni.

Gitarowy duet zagrał i zaśpiewał najbardziej znane pieśni patriotyczne. Między innymi: „Wojenko, wojenko”, „Hej hej ułani” czy „Marsz pierwszej brygady”. Był też łomżyński akcent. Ostatnią pieśnią, którą wykonali artyści była „Pamięć silniejsza niż śmierć” autorstwa Cezarego Borusiewicza. – Jest ona poświęcona trzylatkowi, który był synem zesłańca z ziemi łomżyńskiej na Sybir. Kazio Cychol, syn Jana Cychola, który został wywieziony w głąb Rosji zmarł w 1941 roku. Dziecko zostało pochowane w prowizorycznej mogile. Dziś jest tam tablica „Kazio Cychol 1938-1941” – mówi muzyk Przemysław Kamiński.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu!

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *