TwitterFacebook

Pierwszy uczniowski tomik Szkół Katolickich wydany! [FOTO]

Zuzanna Choińska, Julia Nieciecka, Natalia Trzaska, Paulina Tomaszczyk, Aleksandra Wierzbowska, Pola Grzech i Katarzyna Natusiewicz – to autorki pierwszego w historii łomżyńskich Szkół Katolickich uczniowskiego tomika wierszy, zatytułowanego „Na początek”. Prezentacja książki odbyła się podczas zorganizowanego specjalnie na tę okazję wieczoru poetyckiego.

Swoje wiersze czytała między innymi współtwórczyni tomiku Zuzanna Choińska: Na pewno jeszcze nie osiągnęłam pełnej dojrzałości w poezji. Czuję jednak, że rosnę razem z moimi kolejnymi wierszami. Jestem bardzo świadoma swojego rozwoju. Poezja w moim życiu ma ogromne znaczenie. To często jedyny sposób na wyrażenie tego, co tkwi we mnie głęboko – mówi Zuzanna Choińska.

Podczas prezentacji tomika autorki czytały swoje wiersze, opowiadały o przygodzie z poezją i mówiły o planach na przyszłość. Na sali byli obecni między innymi Izabela i Sebastian Grzech, rodzice Poli, która z wyjątkową pomysłowością wykonała wspólnie z Katarzyną Natusiewicz szatę graficzną tomiku: Nasza córka jest osobą bardzo wrażliwą i z każdym dniem coraz bardziej docenia swoją wartość. Cztery kąty to dla niej zdecydowanie za mało przestrzeni, kocha wolność i jej potrzebuje – mówią zgodnie rodzice.

Satysfakcji nie kryje również kadra nauczycielska. Dzięki wsparciu ze strony pedagogów i dyrekcji możliwe było zorganizowanie środków na wydanie tomika, wcześniej zaś szereg konsultacji, wskazówek i porad, nim lektura trafiła do druku. Udzielała ich między innymi polonistka Katarzyna Duchnowska: Szczęście to mało powiedziane. Jesteśmy z nich dumni, a ja osobiście czuję wielką radość, gdy widzę, jak dojrzewają i wyrażają siebie. Każda z nich jest empatyczna, wewnętrznie piękna i, co ważne, poezja nie izoluje tych dziewcząt od świata, ale odwrotnie – zbliża do drugiego człowieka – mówi Katarzyna Duchnowska. Podobnego zdania jest dyrektor szkoły Bożena Śliwowska, która wielokrotnie dziękowała autorkom za ich twórczość i zapewniła o wsparciu przy kolejnych inicjatywach. Wyraziła też nadzieję, że łomżyńskie szkoły katolickie zawsze będą miejscem, które otwiera przed młodymi ludźmi perspektywę rozwoju nie tylko intelektualnego, ale również emocjonalnego i duchowego. Nigdy nie zapominajcie o swojej wartości – podsumowała na koniec spotkania Bożena Śliwowska, dziękując wszystkim za przybycie. O tło muzyczne wydarzenia zadbali członkowie szkolnego zespołu Soli Deo, wykonując w przerwach utwory największych światowych legend, takich jak Sting.

Tomik jest do kupienia w Szkołach Katolickich w Łomży, a całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację Oli , która jest absolwentką szkoły.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *