RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego zaprezentował swoje inicjatywy

Zachęcanie do powoływania młodzieżowych rad przy samorządach, troska o osoby z Zespołem Aspergera i Autyzmem oraz sadzenie drzew na terenie szkół w regionie – o dotychczasowych inicjatywach i planach na przyszłe działania poinformowali podczas piątkowej (21.02) konferencji przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego (MSWP).

Jednym z najważniejszych działań MSWP jest współpraca z młodzieżowymi radami gmin, których w naszym województwie jest aktualnie 17. Przemysław Wnorowoski, przewodniczący MSWP poinformował, że został wystosowany specjalny list intencyjny, skierowany bezpośrednio do samorządów gminnych.

– W naszym liście zachęciliśmy do tworzenia takich organów. Jednocześnie zobowiązaliśmy się do pełnej współpracy przy ich tworzeniu i dalszym funkcjonowaniu rady. Pierwszy sukces został już osiągnięty, gdyż swoją młodzieżową radę utworzył samorząd sejneński.

Kolejny list intencyjny został wysłany do zarządów kin w województwie podlaskim, w którym zawarto prośbę o przygotowanie odpowiednich seansów dla osób ze spektrum autyzmu. Polegałoby to m.in. na ograniczeniu oświetlenia i rażących świateł, zmniejszenia natężenia dźwięku czy pozostawieniu wolnych miejsc na sali. List został przesłany do zarządów kin w Suwałkach, Sokółce, Zambrowie, Białymstoku, Łomży, Grajewie, Augustowie i Wysokiem Mazowieckiem. Przygotowanie odpowiednich seansów zadeklarowało już Kino w Suwałkach, a Kino Forum w Białymstoku już od jakiegoś czasu realizuje takie projekty.

Nie oczekujemy wiele, wystarczy jeden seans danej premiery w miesiącudodał Przemysław Wnorowski.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego promuje także wartości patriotyczne i  ekologiczne.

– Jako młodzi ludzie zachęcamy uczniów szkół do akcji „Jedna szkoła – jedno drzewo”. Chcielibyśmy, aby podczas pierwszego dnia wiosny posadzone zostało chociaż jedno drzewo w obrębie placówkimówił przewodniczący MSWP.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *