RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Powołanie p.o. dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej

Zarząd Województwa Podlaskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku im. Stanisława Moniuszki pani prof. Violetcie Bieleckiej. Zastąpi na tym stanowisku prof. Ewa Iżykowska-Lipińska, która złożyła w tym tygodniu rezygnację. 

Pani Violetta Bielecka jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz cenionym pedagogiem – profesorem sztuk muzycznych na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii Muzycznej im. F. Chopina – filia w Białymstoku. Od urodzenia do chwili obecnej związana jest z Białymstokiem, ale jej wieloletnia praca ceniona jest w całej Polsce.

Potężny dorobek pedagogiczny Pani Profesor to liczni, znakomicie wykształceni chórzyści, wokaliści chóralni, a także śpiewacy solowi. Zdobyła szereg nagród na prestiżowych konkursach chóralnych. Ponadto, jako członek jury uczestniczy w festiwalach i konkursach chóralnych, w kraju i za granicą. Pani Violetta Bielecka doskonale zna Operę i Filharmonię Podlaską oraz jej potrzeby, dlatego jest odpowiednią kandydatką do zarządzania instytucją, do czasu wyłonienia dyrektora.

P.o. dyrektora swoją funkcję będzie pełnić od 1 grudnia 2020 r. do dnia powołania nowego dyrektora Opery.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =