RN
TwitterFacebook

Region. Festiwal Młodych Bez Granic w Różanystoku [FOTO]

Za nami 3 bardzo intensywne dni: warsztatów kulturalnych, pokazów i koncertów. Tegoroczny festiwal bez granic musiał sprostać barierom epidemicznym, mimo to udało się nam przyjąć odmienną formułę działania i zrealizować nasze cele.
 
W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz zgodnie z wytycznymi rządowymi, bezpośredni kontakt uczestników warsztatów został ograniczony do działań wyłącznie różanostockich. Obecnie od 28 do 30 września gościmy w Różanymstoku grupę artystów, którzy w czasie wielogodzinnych warsztatów pracują codziennie z wychowankami dwóch ośrodków salezjańskich. Tegoroczne warsztaty to m.in.: beat box, hip hop, warsztaty instrumentalne i wokalne, plastyczne, improwizacji teatralnej, freestyle football czy capoeira. Dziś przed nami koncert finałowy i występ zespołu Tęgie Chłopy, jednak to nie koniec samego Festiwalu. 
 
Niespodzianką tego roku działania jest zmiana formuły Karawany bez granic na podróż wirtualną. W ubiegłych latach działania festiwalu rozpoczynały się obwoźną Karawaną bez Granic, czyli zespołem artystów z całego świata reprezentujących inne dziedziny sztuki, którzy łącząc swoje siły odwiedzali szkoły w całej Polsce, aby w czasie bezpośrednich warsztatów kulturalnych wypełnić ideę festiwalu: łączyć w odmienności, budować otwartość na innych w oparciu o kulturę i sztukę.
 
W tym roku kontakt bezpośredni w tak różnych regionach nie jest możliwy, dlatego już od piątku 2 października Karawana rozpocznie działania w sieci, łącząc się warsztatami on-line m.in. z Legionowem, Ostródą czy Mińskiem Mazowieckim. Jest to niemałe wyzwanie dla organizatorów – Towarzystwa Salezjańskiego – Inspektorii Warszawskiej i Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku, jednak przygotowujemy się do tego od wielu dni i mamy nadzieję, że oferta warsztatów spotka się z ciepłym przyjęciem dzieci i młodzieży.
 
Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z promocji kultury oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 
 
Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie, a partnerami honorowymi są:
 
  • Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Artur Kosicki
  • Starosta Powiatu Sokólskiego Pan Piotr Rećko
  • Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Pan Artur Gajlewicz 

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + 4 =