RN
TwitterFacebook

Region. „Jesus Christ Superstar” – kolejny hit Webbera w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a w 1971 roku na Broadwayu to debiut Webbera na tej scenie, triumf rock opery i przełamanie kolejnego tabu tematycznego gatunku.

„Jesus Christ Superstar” to kolejny po „Upiorze w operze” musical Andrew Lloyda Webbera na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Opowieść o ostatnich dniach życia Jezusa, wypowiedziana językiem rockowego musicalu i widziana z bardzo bliskiej, ludzkiej perspektywy stała się światowym hitem.

Przejmująca muzyka i pełna symboli scenografia poruszają do głębi. W obsadzie między innymi Łukasz Zagrobelny, Jakub Wocial, Michał Grobelny i Łukasz Mazurek.

Białostocka inscenizacja z pewnością otrzyma więcej powietrza i przestrzeni ze względu na ogromne możliwości techniczne tej sceny. Twórcy musicalu stawiają przede wszystkim na refleksję. Nie jest on umiejscowiony ani w tamtych czasach, ani ściśle w teraźniejszości. Spektakl ten jest bytem, który ma się obronić za pomocą muzyki i ponadczasowych treści.

Musical Jesus Christ Superstar już od 29 lutego 2020 roku na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Radio Nadzieja oraz portal wZasiegu.pl objęło spektakl patronatem medialnym. 

mat. partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × one =