RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” otwarta!

Lolek, Karol i wreszcie Jan Paweł II. Dzięki wystawie fotograficznej ‚Karol Wojtyła. Narodziny” możemy udać się w wyjątkową historyczną podróż śladami papieża polaka.

Na wystawie możemy zobaczyć małego Karola Wojtyłę, jego dorosłe życie, okres studiów, okupacji, pracy fizycznej w zakładach Solvay, a także okres powołania kapłańskiego, biskupstwa i czasy, w których już był papieżem – mówi Andrzej Kosmowski z Centrum Kultury w Szczuczynie:

Jednym z powodów wystawy jest przypadająca 18 maja okrągła rocznica urodzin Karola Wojtyły: W tym roku przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, dlatego pomyśleliśmy, że w ten sposób warto uczcić tę rocznicę. Uzyskaliśmy informację od Centrum Myśli Jana Pawła II, że taką wystawa dysponują i nawiązaliśmy współpracę – dodaje.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie zarówno ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II jak też pochodzące od osób prywatnych, instytucji i agencji prasowych. Wystawę można oglądać w kościele im. Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie do połowy czerwca.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *