RN
TwitterFacebook

Trwają prace w Kinie Hetman

W malowniczym miasteczku, niedaleko Białegostoku, trwają prace rewitalizacyjne w obiekcie od lat znanym mieszkańcom Tykocina jako Kino Hetman. 

Mieszkańcy Tykocina i turyści odwiedzający nadnarwiańskie miasteczko, przechodząc ulicą Jordyka, mijają wspomniany budynek. Czy coś się dalej dzieje w obiekcie? Z tablicy informacyjnej dowiadujemy się, że trwa remont i przebudowa. Podczas pierwszego etapu prace były widoczne: zmiana dachu, rusztowania na ulicy, wymiana stolarki okiennej i drzwi. Obecnie prowadzone są prace wewnątrz budynku. Wykonano instalacje ogrzewania podłogowego, hydrauliczne i elektryczne oraz wylano posadzki.

Za jakiś czas nie tylko będzie można przejść ulicą Jordyka, ale i wejść do kina na dobry film, koncert czy spotkanie o tematyce kulturalnej.

Historia obiektu zaczyna się w okresie międzywojennym. Przez ponad 10 lat wyświetlane w nim były filmy, po wojnie zaś władza ludowa zrobiła w nim magazyny spółdzielni, a także bank. W Tykocinie przez całe dziesięciolecia istniał też teatr amatorski, który efekty swojej pracy wystawiał właśnie na deskach tykocińskiego kina.

Uruchomienie Ośrodka Kulturalnego „Kino Hetman” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *