TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie: „W pogoni za…” przyjdź do parku i zobacz teatr

41 ośrodków z całej Polski bierze udział w programie „Lato w Teatrze”. Wśród nich jest Stowarzyszenie Pomocy Szansa, które zaprasza na teatralną niedzielę w Wysokiem Mazowieckiem.

Już 11 sierpnia 2019 roku w Parku przy ul. Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem otwarta zostanie twórcza strefa. W godzinach 14.00 – 17.00 mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił w odgrywaniu etiud, animacjach teatralnych, tworzeniu muzyki i malowaniu marzeń. Natomiast około 16.30 odbędzie się premiera przedstawiania o marzeniach w reżyserii i wykonaniu dzieci i młodzieży – uczestników półkolonii teatralnych programu „Lato w Teatrze”, które właśnie trwają w budynku OREW „Przystań” w Kostrach Noskach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Projekt realizowany jest w ramach programu Lato w Teatrze. Jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 12. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 18 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

oprac. pg/ UM w Wysokiem Mazowieckiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *