TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie: Zakończył się remont. MOK wraca do swojego budynku

Zakończył się już remont Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Po blisko półtora roku instytucja wznawia działalność w swojej siedzibie przy ulicy Ludowej 19.

W ramach modernizacji budynku prowadzone zostały prace polegające m.in. na zmianie układu funkcyjnego pomieszczeń parteru i piętra w celu podniesienia walorów użytkowych MOK. W całym budynku wyrównano poziom posadzek, zaadaptowano pomieszczenia piwniczne i zainstalowano klimatyzację w sali kinowej, garderobie, holu oraz kawiarni. Dodatkowo zainstalowano windę i wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Ogromną zmianę przeszła też sala widowiskowo-kinowa, która została wyposażona w nowoczesny system kinowej projekcji filmowej, nagłośnienie kinowe i estradowe oraz oświetlenie sceny i system mechaniki scenicznej. Sala zyskała nie tylko nowoczesny wygląd, ale także wygodne fotele i akustyczne wnętrze.

Wartość projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” to prawie 10 mln zł. Na ten cel Miasto Wysokie Mazowieckie otrzymało dofinansowanie w wysokości 6,7 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działanie 8.5 Rewitalizacja.

MOK w nowej-starej siedzibie rozpocznie pracę już w poniedziałek, 2 grudnia. Pracownicy zapraszają do korzystania z oferty kulturalnej instytucji oraz zachęcają zainteresowane osoby lub podmioty do zgłaszania swoich pomysłów oraz czynne współtworzenie kultury w mieście.

MOK Wysokie Mazowieckie/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *