RN
TwitterFacebook

Wyspy kultury w gminie Kolno

Gmina Kolno zamieniła się w „Wyspy kultury”. Wszystko za sprawą animatorów znanych z organizacji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep. Teraz stworzyli projekt, który można nazwać „kultura w drodze”. To propozycja dla całych rodzin.

„Wyspy kultury” to tabor artystyczny „kultura w drodze”, czyli spotkanie w plenerze, prezentacje spektakli oraz warsztaty familijne i art edukacji, a także happeningi.

Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką. Wyspy kultury to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery twórczości, żywiołów zabawy i sztuki. Spotkania w plenerowych warunkach na terenie pełnego uroków województwa podlaskiego.

Pierwsze spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” we współpracy z Centrum Kultury Gminy Kolno miało miejsce w środę (29.08) w Wykowie. Jeszcze dziś (30.08) „Wyspy kultury” zawitają do miejscowości Zaskrodzie. Na wszystkich uczestników tej inicjatywy od godziny 15.00 czeka moc atrakcji. Przygotowano między innymi warsztaty designu, impresje z baniek oraz spektakl familijny. Jest kolorowo i radośnie.

Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018.

MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *