RN
TwitterFacebook

Zespoły z trzech województw na II Muzycznych Barwach Podlasia [FOTO]

Koncert w Czerwonem (gmina Kolno) zakończył projekt „Muzyczne Barwy Podlasia”, realizowany dzięki środkom pozyskanym przez Centrum Kultury Gminy Kolno z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2018.  – Pogoda w tym roku nie ułatwiała nam zadania, ale deszcz nie jest dla nas żadną przeszkodą – mówił Marcin Sekściński, dyrektor CKGK.  W trakcje całego festiwalu zaprezentowało się kilkanaście zespołów z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego, a także Polonia białoruska.  

Podobnie jak przed rokiem, jednym z elementów projektu były audycje radiowe, w trakcie których swoją ofertę zaprezentować mogły ośrodki kultury z województwa. W rozmowach o kulturze nie zabrakło też przedstawiciela Narodowego Centrum Kultury. Koncert w Czerwonem był potwierdzeniem jak bogate i różnorodne jest województwo podlaskie oraz jak ciekawa i bogata jest kultura sąsiednich województw. Każdy z wykonawców otrzymał pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za występ, nie zabrakło też poczęstunku.

– Takie spotkanie zespołów w różnym wieku i z różnych muzycznych tradycji jest ciekawe dla odbiorców, to też wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, dlatego chcemy kontynuować organizowanie Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia – mówi Marcin Sekściński. – Zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia dlatego bardzo serdecznie dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury – dodaje dyrektor GKGK.

Zobacz filmy z Festiwalu TUTAJ

Gmina Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *