RN
TwitterFacebook

20 lat powiatu łomżyńskiego [FOTO]

Samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych i wielu instytucji zebrali się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, aby podczas uroczystej gali uczcić jubileusz 20-lecia Powiatu Łomżyńskiego. Podziękowano tym, którzy przyczyniają się do rozwoju powiatu oraz przyznano dwa tytuły Honorowych Obywateli.

Starosta Lech Szabłowski przedstawił 20-letnią historię powiatu. O jego trudnych początkach, rozwoju i sukcesach na płaszczyźnie gospodarczej, kulturalnej i sportowej. Lech Szabłowski przyznaje, że przez te 20 lat na pewno było wiele rzeczy, które można było zrobić lepiej, ale nikomu nie można odmówić zaangażowania i chęci pracy na rzecz mieszkańców. – Na pewno są zadania, które nie zostały wykonane lub nie zostały zrobione do końca jeżeli oceniamy to z punktu wiedzenia mieszkańców. Natomiast jestem przekonany co do tego, że wszystkie kadencje jakie były, były pracowite i wszyscy którzy pełnili funkcje starosty, członków zarządu i radnych były w pełni zaangażowani.

Pracownikom powiatu przyznano honorowe odznaczenia prezydenta za wieloletnią prace. Złoty medal otrzymała między innymi Elżbieta Gosk, która odpowiada za kulturę, oświatę i sport w starostwie powiatowym. – Jestem wzruszona i usatysfakcjonowana. Naszym zadaniem w kulturze jest wsparcie finansowe, aby te dziedzictwo było przekazywane, żeby instytucje mogły się rozwijać. Kiedy widzimy, że te nasze minimalne wsparcie przynosi efekty, że te instytucje kwitną to jest to dla nas niewątpliwa satysfakcja. Bardzo dziękuje wszystkim, z którymi współpracowałam, z którymi się spotkałam na swojej drodze – mówiła Elżbieta Gosk. Nagrodę w postaci srebrnej róży otrzymali także wszyscy ci, którzy przez swoją działalność przez te 20 lat przyczynili się do rozwoju powiatu łomżyńskiego

Nadano także dwa tytuły Honorowych Obywateli powiatu łomżyńskiego. Zostali nimi Heinrich Trapp, starosta bawarskiego powiatu Dingolfing-Landau oraz prof. dr hab. Henryk Chiliński. Heinrich Trapp zaznaczył, że współpraca między Polską, a Niemcami mimo trudnej przeszłości powinna być dzisiaj jak najbardziej zacieśniana co realizuje powiat Dingolfing-Landau i powiat łomżyński. – Uważam, że nie jesteśmy w stanie naprawić wszystkiego co zostało popełnione za czasów narodowego-socjalizmu podczas II wojny światowej. Ale myślę, że jesteśmy w stanie wyciągnąć z tego naukę, aby przyszłe pokolenia będą mogły żyć w pokoju i dobrym sąsiedztwie. Bardzo dziękuję za naszą przyjaźń, współpracę, za demokrację i za to co udało nam się zdziałać – mówił Heinrich Trapp.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *