RN
TwitterFacebook

3,5 mln zł z RPO dla szkoły w Marianowie

Trzy szkoły zawodowe z województwa podlaskiego otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na poprawę warunków kształcenia. Taką decyzję podjął na wtorkowym (02.10) posiedzeniu zarząd województwa podlaskiego. W tym gronie znalazł się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie k. Łomży.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie otrzyma nowy sprzęt i narzędzia do praktycznej nauki zawodu. Wyposażonych zostanie aż 11 pracowni, m.in. produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, obsługi technicznej i naprawy pojazdów czy agrotroniki. Koszt projektu to 4,1 mln zł, dotacja wyniesie 3,5 mln zł.

Dotacje otrzymały też dwie szkoły w Suwałkach. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach wyposaży za prawie 4 mln zł (dofinansowanie 3,4 mln zł) pracownie i laboratoria na kierunkach: produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz transport. W ramach projektu powstanie Aplikacyjne Centrum Mechatroniki, laboratorium mikroskopowe, pracownia komputerowa oraz laboratoria chemii, przetwórstwa rolno-spożywczego i transportu. Z kolei przy Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach zostanie wybudowany nowy budynek warsztatowy, w którym znajdzie się 11 pracowni. Skorzysta z nich 88 uczniów, kształcących się w pięciu zawodach już istniejących w tej szkole, czyli: technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik technologii drewna, stolarz oraz w trzech nowych – kierowca mechanik, blacharz samochodowy, mechanik, operator maszyn do produkcji drzewnej. Wartość inwestycji ma wynieść 7,9 mln zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego pokryje 6,3 mln zł z tej kwoty.

wrotapodlasia.pl/redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *