TwitterFacebook

600 kilometrów na 600-lecie Łomży [FOTO]

Ponad 350 uczestników wzięło udział w akcji „600 kilometrów na 600-lecie Łomży” na Stadionie Miejskim. Bieg był inicjatywą Szkoły Podstawowej nr 7. Na przebiegnięcie wyznaczonego dystansu uczestnicy wydarzenia mieli 45 minut. Łącznie w tym czasie udało się przebiec znacznie więcej – ponad 1000 kilometrów.

W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Łomży. Uczestnicy dobrali się w czteroosobowe zespoły i w tych czwórach podzielili się na dwójki. Pierwsza dwójka pokonywała dystans 1200 metrów, następnie przekazywała bieg następnej dwójce i tak przez 45 minut. Po przebiegnięciu trzech okrążeń pary przekazywały sobie specjalny kupon startowy. Jego odpowiednie części były odcinane przez panie, które na tej podstawie zapisywały pokonaną odległość.

Wydarzenie oprócz osiągnięcia wyznaczonego dystansu miało na celu popularyzację biegania rekreacyjnego. Promowanie zdrowego stylu życia jest wartością samą w sobie, jednocześnie integruje i wzmacnia nasze siły witalne i fizyczne. Pokazaliśmy, że nie tylko młody człowiek może biegać, ale i my w sile wieku możemy się razem z nimi integrować i biegać. I to jest dla nas bardzo ważne – mówiła dyrektor szkoły, Iwona Erynk Cichowicz.

Bardzo dobry pomysł, bo można w jakiś ciekawy sposób uczcić te 600 lecie naszego miasta – przekonuje jedna z uczestniczek biegu.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *