RN
TwitterFacebook

72 laptopy trafiły do pięciu łomżyńskich szkół [FOTO]

72 laptopy w ramach projektu realizowanego przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji pt „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepsza jakość edukacji” trafiły do pięciu łomżyńskich szkół. Łącznie utworzono w tych placówkach 8 mobilnych pracowni komputerowych i w każdej jest 9 laptopów.

Do projektu przystąpiły trzy licea ogólnokształcące: III, IV oraz VI oraz trzy podstawówki: nr 2, 7 i 10. Szkoła Podstawowa nr 7 ze względu jednak na zbyt wysokie wyniki w nauce, nie mogła otrzymać laptopów i została zaangażowana do zajęć specjalistycznych. W pozostałych szkołach utworzono łącznie 8 pracowni, w których jest 8 laptopów dla uczniów i 1 dla nauczyciela. Jak mówi Maciej Listowski, dyrektor ŁCRE, taka ilość stanowisk jest optymalna, ponieważ zgodnie z przepisami zajęcia rozwijające czy uzupełniające powinny być prowadzone w małych grupach.

Laptopy mają służyć realizacji zajęć z chemii, matematyki, fizyki i geografii – głównie z przedmiotów ścisłych, ale również do prowadzenia doradztwa zawodowego, które także w tym projekcie jest prowadzone. Dostosowano też sale, na co przeznaczyliśmy 88 tysięcy złotych – informuje dyrektor ŁCRE.

Najwięcej laptopów, bo aż 27 dostało III Liceum Ogólnokształcące ze względu na największa ilość uczniów. Jak przyznaje dyrektor szkoły Grażyna Chodnicka,  tego typu mobilne pracownie komputerowe są bardzo praktyczne. – Pracownie internetowe w szkole są na miejscu i wówczas, gdy odbywa się tam informatyka czy e-matematyka, to są one zajęte i nie ma jak ich wykorzystać. Nie możemy wtedy korzystać np. z programów edukacyjnych, których mamy w szkole dużo. Wobec tego, taka pracownia mobilna przyda się, ponieważ można ją wykorzystać w każdej pracowni i do każdego przedmiotu.

To jednak nie koniec doposażania szkół, które uczestniczą w tym projekcie. – Mamy przed sobą kolejne zakupy. Będziemy również kupować rzutniki, laptopy i ekrany projekcyjne w ilości 25 sztuk do tych szkół – przyznaje Maciej Listowski.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *