RN
TwitterFacebook

9-letnia Ania z nagrodą konkursu “Przyroda polska – z lupą do lasu”

Ania Żelazna (9 lat) zdobyła I Nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Przyroda polska – z lupą do lasu”. Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni, organizator konkursu narzucił uczestnikom techniki rysunkowe: ołówek, pisak, marker, tusz, kredki różnego typu. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie najmniejszych mieszkańców lasu i bogactwo otaczającego ich świata przy użyciu czerni, szarości i bieli bez domieszki innych kolorów. Ania zainspirowana przyrodą w skali makro, podjęła się namalowania pracowitych mrówek zamieszkujących nasze lasy. Rysunek wykonany ołówkiem wykończyła pędzlem i tuszem. Używając tych narzędzi można otrzymać wiele zróżnicowanych struktur, a przez dodanie wody różne odcienie szarości.

Na konkurs wpłynęło 720 prac z całej Polski. Komisja oceniła prace w dwóch kategoriach przyznając po trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Kryteriami oceny była twórcza pomysłowość i wyobraźnia, estetyka i samodzielność oraz stopień opanowania technik plastycznych.

W tym roku szkolnym Ania Żelazna tryumfuje już po raz trzeci w konkursach plastycznych. Tajniki warsztatu plastycznego zdobywa w Pracowni MDK-DŚT pod kierunkiem instruktora Anna Bureś.

MDK-DŚT w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *