TwitterFacebook

A. Muzyk: Mariusz Chrzanowski nie panował nad inwestycjami [FOTO]

Dziękuję mieszkańcom Łomży, którzy oddali glosy na moją kandydaturę. Dziękuję, że chcieliście zobaczyć w moim programie i w mojej kampanii wyborczej ten pozytywny przekaz, pozytywną wizję Łomży oraz pozytywną perspektywę przyszłości dla naszego miasta – mówiła na pierwszej konferencji przed II turą wyborów na prezydenta Łomży, Agnieszka Muzyk kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na to stanowisko. Podziękowania były jednak tylko niewielkim fragmentem konferencji. Kandydatka PiS głównie kierowała pytania do obecnego gospodarza Łomży, Mariusz Chrzanowskiego który wygrał I turę wyborów dużą przewagą głosów.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości poruszyła między innymi sprawę planowanej inwestycji w MPECu, która dotyczy budowy kotła na biomasę z ekonomizerem. – Zasięgnęłam informacji od wybitnej klasy fachowców, którzy powiedzieli jednoznacznie, że być może jest to nawet szlachetna forma pozyskiwania ciepła, ale najdroższa z obecnych w tym momencie na rynku. To znaczy, że w umowie zaznaczone jest, że cena zrębków gwarantowana jest na najbliższe dwa lata. A co będzie za dwa lata? (…) Analitycy i fachowcy przewidują, że z całą pewnością cena zrębków znacząco wzrośnie. Las rośnie bardzo powoli, są inne alternatywne źródła. Ja nawołuje do rozmowy i debaty, a nie nagonki na tych, którzy mają inne pomysły na sposób pozyskiwania energii w MPECu. Jest to absolutna bzdura, że chcę sprzedać MPC, nigdy czegoś takiego nie powiedziałam. (…) Ma się pojawiać 40 ciężarówek zrębków w ciągu dnia. Ja się pytam o stan naszych dróg, gdy te ciężarówki będą jeździły. Agnieszka Muzyk podkreśla, że jeśli wzrosną ceny zrębków to odbije się to na mieszkańcach bloków poprzez podniesienie ceny ciepła.

Kolejna sprawa jaką poruszyła Agnieszka Muzyk jest modernizacja oczyszczalni ścieków. – Nawołuję mojego kontrkandydata do rozmowy na ten temat. Jeśli chcemy coś modernizować poza naszymi możliwościami finansowymi to proste, każde dziecko, widocznie nie każde, wie o tym że ktoś będzie musiał za to zapłacić. Kto zapłaci? Cena wody raczej nie wzrośnie, ale na sto procent o sto procent wzrośnie cena ścieków. Czy państwo popierający mojego kontrkandydata chcą sobie zafundować podwyżkę cen za wodę i ogrzewanie jeżeli chodzi o ciepło?

Agnieszka Muzyk wytyka także Mariuszowi Chrzanowskiemu brak panowania nad inwestycjami. Podaje tutaj przykład Filharmonii Kameralnej, gdzie zaznacza, że to ona jeździła do ministerstwa zabiegać o środki na jej remont. Przypomina także, że jest to niedokończona inwestycja. – Każdy gospodarz wie, ze inwestycja, która nie jest dokończona jest inwestycją, która generuje potworne straty.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości twierdzi również, ze prezydent Chrzanowski nie potrafił sprzedać terenów inwestycyjnych. – Jego najnowszym pomysłem była rzeźnia, ubojnia w środku miasta (na łomżycy przyp. Red). Sposób procedowania tej sprzedaży wzbudził opór bardzo wielu mieszkańców. Na szczęście powstrzymał to pan Piotr Serdyński, który teraz będzie radnym, który zwołał ogromy protest społeczny. (,..) Wtedy obecność prezydenta na tym proteście, muszę powiedzieć wywołała mój wręcz śmiech, bo prezydent Chrzanowski przyjechał protestować przeciwko samemu sobie, bo najpierw procedował pewne działanie, a potem przyjechał i powiedział, że jest z mieszkańcami. Ja już nie wiem, po której stronie stał, po tej która jest wygodna jak widać.

Agnieszka Muzyk podkreśliła również, że dopóki była zastępcą prezydenta i zajmowała się oświatą to wszystko funkcjonowało dobrze, a dzisiaj dochodzą do nich głosy, że są ogromne problemy. Dodała również, że dlatego dzisiaj nie jest zastępcą prezydenta, bo jej zdaniem, prawdopodobnie zadawała od początku kadencji zbyt wiele pytań. – Zadawałam pytania dlaczego doradcą została osoba, która nie miała ku temu ani kwalifikacji, ani aktywności, które byłyby adekwatne do kwoty blisko 7 tysięcy złotych na rękę. Pewnie za dużo pytań zadawałam kiedy byłam przeciwna zatrudnianiu w MOSiR obecnego dyrektora. Pewnie zadawałam zbyt dużo pytań, gdy pytałam o kwiestę zatrudniania kolejnych wicedyrektorów jako nagroda pocieszenia. Pewnie zadawałam za dużo pytań, gdy mówiłam promujmy 600-lecie w mediach ogólnopolskich. A słyszałam, że tam nie ma naszych wyborców.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości już dzisiaj zapowiedziała, że na kolejnych konferencjach będzie zadawała kolejne pytania Mariuszowi Chrzanowskiemu.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. erjot Odpowiedz

    Szanowna Pani Muzyk nie powinna brać udziału w tych wyborach,bo przynosi to największe szkody dla Łomży i jej mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *