RN
TwitterFacebook

„Aktywator” – czyli połączenie dobrej muzyki i zabawy z pomocą potrzebującym [FOTO]

Młodzi muzycy z Łomży wzięli udział w czwartkowym (29.11) charytatywnym koncercie „Aktywator”. To inicjatywa organizowana od 6 lat przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w szkolnej auli. Dobra muzyka, jak co roku została połączona ze zbiórką pieniędzy. Tym razem udało się zebrać około 750 złotych, a datki zostaną przekazane na leczenie 4-letniej Samiry i Anny Bronowicz.

Tegoroczna edycja koncertu ze względu na jej formę różniła się od poprzednich. – Stworzyliśmy taki motyw dekad, mniej więcej od lat 60 do współczesności. Po kolei odtwarzamy utwory z dawnych lat. Każdy wykonawca zagrał kilka utworów – mówi Wiktora Perzanowska, uczennica I LO.

Przy wyjściu stały osoby z puszkami, które zbierały datki na leczenie Anny Bronowicz i 4-letniej Samiry. – Spojrzałam na stronę siepomaga.pl i tam przeczytałam o historii Samiry, a pani Anna Bronowicz jest absolwentką naszej szkoły – tłumaczy Ala Kopczewska uczennica I LO.

Młodzi ludzie, którzy zaangażowali się w tę akcję przyznają, że wspaniałym jest kiedy przez swoją pasję można pomóc innym. – Muzyka to moja pasja, bardzo lubię grać, współpracować z innymi muzykami i właśnie w taki sposób chciałem pomóc osobom, które tej pomocy potrzebują – mówi Adam Zysk z I LO.

O sytuacji Samiry i o tym jak można pomóc 4-letniej dziewczynce pisaliśmy tutaj.

Bartosz Święciński/fot. Mateusz Piotrowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × one =