RN
TwitterFacebook

“Taką właśnie Polskę chcę budować!”. Andrzej Duda przemawiał do łomżan [FOTO]

“Andrzej Duda, Andrzej Duda…” – zgodnie krzyczał tłum ludzi, który przybył dziś (07.07) na spotkanie z prezydentem RP w Łomży. – Zdecydowałam się przyjść tutaj, bo jest za biednymi ludźmi, za sprawiedliwością, dużo pomaga rodzinom, starszym ludziom – mówiła do mikrofonu Radia Nadzieja jedna z mieszkanek z okolic Łomży. – Dostałem trzynastkę, na drugi rok mam obiecaną czternastkę, to jest dla nas emerytów bardzo dużo – dodał senior z Łomży, który również z biało-czerwoną flagą czekał na przyjazd Andrzeja Dudy do miasta nad Narwią. Prezydent odwiedził dziś województwo podlaskie na ostatniej prostej w kampanii. Ostatnim dziś miastem na drodze “dudabusu” była właśnie Łomża.

– Bardzo, bardzo państwu dziękuję, że zechcieliście w ten wieczór przyjść na spotkanie i porozmawiać ze mną o Polsce i o tym, co nas czeka w najbliższym czasie – mówił prezydent Andrzej Duda ze specjalnie przygotowanej na tę okazję podwyższonej platformy na Placu Niepodległości w Łomży. Wokół zebrał się tłum witający prezydenta owacjami i okrzykami wsparcia. Prezydent mówił, że przed nami niezwykle ważny moment – wybory prezydenckie. – 12 lipca dokonamy ostatecznego wyboru, dokonamy wyboru tego, jaka będzie przyszłość naszego kraju, jaka będzie przyszłość Polski ale także jaka będzie przyszłość nasza a prawdopodobnie jaka będzie też przyszłość naszych dzieci i być może naszych wnuków jeszcze – mówił prezydent.

Andrzej Duda w swoim niespełna półgodzinnym przemówieniu do łomżan, wskazywał i wyliczał sukcesy jego pięcioletniej prezydentury i rządu Prawa i Sprawiedliwości. Między innymi mocno podkreślił fakt i znaczenie budowy w kraju Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma być symbolem silnej polskiej gospodarki. Wspomniał też o rolnikach, którzy tę gospodarkę budują i że to dzięki nim, w trakcie rządowych obostrzeń mieliśmy w sklepach żywność na półkach. – Szanowni państwo, chcę zapewnić o jednym pod biało-czerwonym sztandarem, pod naszymi barwami, z naszym hymnem narodowym na ustach jest miejsce dla każdego niezależnie od poglądów, dla każdego niezależnie od tego kim jest, bo Polska jest jedna, a my jesteśmy jednym narodem i ja właśnie taką Polskę chcę budować. Polskę równych szans dla każdego, Polskę godności. Polskę, gdzie mówi się prawdę o historii. Polskę, gdzie bohaterów nazywa się bohaterami a zdrajców, zdrajcami. Gdzie morderców i popleczników nazywa się bandytami, a sojuszników nazywa się braćmi i przyjaciółmi. Taką właśnie Polskę chcę budować. Niech żyje Polska! – podsumował przemówienie w Łomży Andrzej Duda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − sixteen =