RN
TwitterFacebook

Będzie remont szlaku nadnarwiańskiego i skrzyżowania w Piątnicy [FOTO]

Wieloletnie starania o pozyskanie dofinansowania na remont szlaku nadnarwiańskiego zakończone sukcesem. Droga powiatowa nr 1934B zostanie przebudowana na odcinku Kalinowo – Drozdowo. Będzie też przebudowa skrzyżowania na drodze powiatowej nr 1933B w Piątnicy Włościańskiej.

Na pierwszą część inwestycji, której koszt w wyniku przetargu został ustalony na sumę ponad 3 mln 100 tysięcy złotych, powiat łomżyński otrzymał dofinansowanie z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej – województwo podlaskie 2018 r.” w kwocie ponad 1,5 mln złotych. Pozostałą kwotę wkładu własnego powiat będzie współfinansował z gminą Piątnica w ramach współpracy między samorządami. Rada Gminy Piątnica na ostatniej sesji podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy powiatowi na ten cel w kwocie 800 tys. zł, co stanowi 51% brakującej kwoty.

Druga część inwestycji – przebudowa skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej – opiewająca na kwotę prawie 1 mln 600 tys. złotych otrzymała wsparcie w wysokości ponad 870 tys. złotych, również ze środków rządowych – na usuwanie klęsk żywiołowych. Na prośbę powiatu łomżyńskiego – Rada Gminy Piątnica również na ostatniej sesji podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy na realizację tego zadania. Gmina Piątnica przekaże na ten cel 370 tys. zł z brakującej kwoty ponad 719 tys. zł.

Podsumowując – wkrótce zostaną wykonane na drodze Piątnica Włościańska – Drozdowo prace na sumę ponad 4 mln 700 tys. złotych, które gmina Piątnica wsparła kwotą 1 mln 170 tys. zł. – znacząco poprawiając bezpieczeństwo jej użytkowników. I choć nie można powiedzieć, że rozwiązują one definitywnie problem całego szlaku nadnarwiańskiego, który przebiega przez teren gminy na odcinku ok. 20 km, to trzeba stwierdzić, że jest to bardzo znacząca inwestycja, która pozwala mieć nadzieję, na jej kontynuację w kolejnych latach. Mieszkańcy miejscowości nadrzecznych w niedługim czasie będą mogli korzystać z drogi, bo termin zakończenia prac to połowa listopada tego roku.

Plan inwestycyjny i remontowy dróg powiatowych leżących w gminie Piątnica omówił na sesji 5 lipca dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży – Adam Frankowski, który ze swoim zastępcą – Barbarą Chojnowską, udzielili odpowiedzi na liczne pytania radnych dotyczące stanu dróg, których właścicielem jest powiat, a których jest w gminie Piątnica ponad 73 km.

Zdaniem wójta gminy Piątnica – Krzysztofa Kozickiego, współpraca między powiatem łomżyńskim a gminą Piątnica na rzecz lokalnej społeczności, układa się dobrze i jest w bieżącym roku bardzo efektywna.

Gmina Piątnica/fot.pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *