TwitterFacebook

Bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów i niepełnosprawnych uczniów

Od 1 listopada osoby posiadające łomżyńską kartę seniora oraz niepełnosprawni uczniowie do 16 roku życia będą mogli jeździć za darmo autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży – tak zdecydowali na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, łomżyńscy radni. Za przyjęciem uchwały było 23 radnych.

O Łomżyńską Kartę Seniora, która funkcjonuje od początku 2017 roku mogą ubiegać się mieszkańcy Łomży, którzy ukończyli 60 rok życia. Karta upoważnia do ulg i zniżek w firmach prywatnych i instytucjach samorządowych, które przystąpiły do programu. Teraz do karty seniora przyłączyło się także łomżyńskie MPK. Z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą mogli także korzystać niepełnosprawni uczniowie do 16 roku życia, uczęszczający do łomżyńskich placówek oświatowych.

Pierwotnie radni mieli pochylić się nad wnioskiem prezydenta Łomży, Mariusza Chrzanowskiego na czerwcowej sesji. Jednak jak poinformował gospodarz miasta, wielu seniorów spoza miasta zaczęło wyrabiać kartę seniora, która przeznaczona jest tylko dla mieszkańców Łomży. Prezydent miasta zdjął ten punkt z obrad, aby projekt uchwały uszczelnić w celu dokładniejszego zweryfikowania miejsca zamieszkania. Seniorzy z łomżyńską kartą seniora, aby korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską, będą musieli pokazać rozliczenie PIT w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Od 1 stycznia 2018 roku zniesiony zostanie meldunek, w dowodach osobistych niektóre osoby mają powpisywane stare adresy zamieszkania, można sobie także wyrobić tymczasowe adresy zamieszkania. A przy pokazaniu rozliczenia PIT mamy weryfikację zarówno tego czy dana osoba płaci podatki w Łomży oraz tego czy w Łomży zamieszkuje – mówił włodarz miasta.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *