RN
TwitterFacebook

Biało-czerwony „Kolor serca” łomżyńskiej młodzieży [FOTO]

Koncertem „Kolor serca” w wykonaniu Studia Wokalnego EMDEK i Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży rozpoczęły się łomżyńskie obchody Dni Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Chodzi o budowanie wśród młodzieży świadomości i tożsamości narodowej.

Młodzież śpiewała piosenki oraz recytowała wiersze, a wszystko rzecz jasna w klimacie patriotycznym. – Ten koncert ma pokazać że to nie jest dzień żołnierzy, którzy mają wątpliwą przeszłość, tylko byli to żołnierze, którzy przez kilkadziesiąt lat bronili polskiej niezawisłości i właśnie w ten sposób chcemy ich upamiętnić – mówił Tadeusz Kowalewski, który jeden z organizatorów koncertu.

Udział w koncercie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 nie był przypadkowy, ponieważ patronem placówki jest generał Władysław Anders. To wiąże się z tym, że postawy patriotyczne są u uczniów kształtowane już od wielu lat. – Wszelkie działania o charakterze patriotycznym nie są dla nas nowością i bardzo chętnie w nie się włączamy. Dzisiejsza uroczystość jest to wielka okazja, do tego żeby włączyć się w te działania patriotyczne w skali lokalnej – przekonuje dyrektor placówki, Iwona Borawska.

Przypominamy, że w niedzielę o godzinie 16:00 w łomżyńskiej katedrze zaplanowana jest uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bp Janusa Stepnowskiego. Po niej ulicami Łomży przejdzie Marsz Żołnierzy Wyklętych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *