RN
TwitterFacebook

Biegowy hattrick Piotra Łobodzińskiego w Osace

4 listopada Piotr Łobodziński ponownie zawitał na start do Azji. Zawody z cyklu Vertical World Circuit odbyły się w Japonii, a dokładnie w Osace dokąd zawodnik z Łomży udał się po raz trzeci w swojej karierze. Przed rokiem triumfował z czasem 8:34, a w debiucie w 2016 ustanowił rekord trasy 8:33. 

Meta Abeno Harukas SkyRun zlokalizowana jest na 60 piętrze najwyższego budynku w Japonii, a zawodnicy mają do pokonania ponad 1600 wysokich stopni. Na starcie, podobnie jak przed rokiem, znalazło się wielu mocnych lokalnych biegaczy ulicznych z życiówkami sporo lepszymi od naszego zawodnika oraz kilku zawodników międzynarodowych. Głównym rywalem był oczywiście Mark Bourne z Australii oraz nowa twarz w torwerunningu Ryoji Watanabe z Japonii.

W tym roku rywalizacja na trasie była bardzo zacięta. Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża Piotr Łobodziński zameldował się na mecie z przewagą 10 sekund nad zawodnikiem z Australii oraz 13 sekundami na reprezentantem Japończyków.

Przed startem czułem się bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów. Dużą rolę odegrała właśnie ta pewność siebie. Postanowiłem nie oglądać się na rywali i mocno ruszyłem od startu swoim tempem. Do około 50 piętra Ryoji biegł dosłownie metr za mną, ale od tego momentu zaczął stopniowo odstawać, a ja stopniowo zyskiwałem przewagę. Japończyk zwolnił na tyle, że na ostatnim piętrze wyprzedził go Australijczyk i w konsekwencji kolejność na mecie była identyczna jak w roku poprzednim – mówi Piotr Łobodziński.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Iwona Wicha, również reprezentująca barwy LŁKS „Prefbet Śniadowo’ Łomża, która zajęła 4 miejsce.

Wyniki top 3:

1. Piotr Lobodzinski (POL) – 8’32”
2. Mark Bourne (AUS) – 8’42”
3. Ryoji Watanabe (JPN) – 8’45”

Kobiety:

1. Yuri Yoshizumi (JPN) – 10‘36“
2. Laura Manninen (FIN) – 11‘10″
3. Brooke Logan (AUS) – 11‘44″
4. Iwona Wicha (POL) – 11’55″

AK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *