RN
TwitterFacebook

Bp Janusz Stepnowski w gronie posiadaczy Łomżyńskiej Karty Seniora [FOTO]

Bp Janusz Stepnowski posiadaczem Łomżyńskiej Karty Seniora. Odebrał ją dziś (19.07) z rąk prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego. 

– Podczas składania życzeń urodzinowych zachęciłem biskupa do tego, żeby wyrobił Łomżyńską Kartę Seniora. Od razu otrzymałem odpowiedź, że bardzo chętnie dołączy do bardzo licznego grona łomżyńskich seniorów – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. 

Karta Seniora w Łomży cieszy się dużą popularnością. Od początku trwania programu, czyli od stycznia 2017 r. zostało ich wydanych ponad 5200. Do wyrobienia karty zachęca sam ordynariusz diecezji. – Z kartą związane są liczne przywileje, chociażby darmowy przejazd komunikacją miejską, można uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych, są na to są zniżki. Zachęcam wszystkich, którzy mają ukończony 60 rok życia, żeby taką kartę wyrobić. Nie we wszystkich miastach jest taka możliwość. W Łomży mamy ten przywilej, że samorządowcy interesują się seniorami – mówi bp Janusz Stepnowski.

Wnioski o Łomżyńską Kartę Seniora można składać w Centrum Współdziałania Społecznego przy ul. Farnej. Ubiegać się mogą o nią mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60. rok życia.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *