TwitterFacebook

Wniosek o skreślenie burmistrza Jedwabnego z listy członków PiS

Zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości wystosował wniosek o skreślenie burmistrza Jedwabnego Michała Chajewskiego z listy członków partii. To będzie się wiązało z wycofaniem rekomendacji Michała Chajewskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Sekretarz Prawa i Sprawiedliwości województwa podlaskiego, Sebastian Łukaszewicz wyjaśnia, że powodem decyzji jest naruszenie przez burmistrza zasad moralnych i obywatelskich, wynikających z programu partii. Otrzymywaliśmy już od dłuższego czasu od społeczności gminy Jedwabne informacje na temat postępowania pana burmistrza Chajewskiego na terenie gminy. Te dokumenty wpływały także do centrali partii. Centrala nas prosiła o liczne wyjaśnienia w tej sprawie. W związku z tym jako zarząd na wniosek komitetu powiatowego powiatu łomżyńskiego Prawa i Sprawiedliwości postanowiliśmy podjąć taką decyzję, aby skreślić z listy członków naszej partii pana burmistrza. Sebastian Łukasiewicz dodaje, że decyzja nie jest podyktowana względami osobistymi.

Burmistrzowi Jedwabnego przysługuje odwołanie się do komitetu politycznego PiS w Warszawie w terminie 7 dni od doręczenia mu uchwały.

Bartosz Święciński

 

1 komentarz

  1. Rako Odpowiedz

    O wiele za późno. Największym błędem była rekomendacja tej osoby cztery lata temu. Gmina Jedwabne straciła te lata w swoim rozwoju bezpowrotnie. Moze warto byłoby przynajmniej dokladnie kogos takiego za to rozliczyć ale nie tylko politycznie, wyłącznie cofajac rekomendację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *