RN
TwitterFacebook

Centralny Port Komunikacyjny: Kolej powinna iść obok Łomży – mówi poseł Lech Antoni Kołakowski

Nie przez centrum, a tuż obok miasta – taki pomysł na przebieg Kolei Warszawsko – Mazurskiej przez Łomżę ma poseł Lech Antoni Kołakowski, który stanął na czele parlamentarnego zespołu ds. budowy tej trasy. Poseł wnioskuje o budowę Dworca Kolejowego “Łomża” w okolicach Sierzput Młodych, w odległości ok. 3 km od granic administracyjnych miasta.

– Wielkie centrum przesiadkowe autobusowo-kolejowe z kilkuhektarowym parkingiem dla pojazdów. Byłoby to bardzo atrakcyjne, zarówno dla inwestorów, ale też dla łomżan. To centrum przesiadkowe obsługiwałoby też klejowo Zambrów, powiat zambrowski, jak również tutaj gminy na północ od Nowogrodu. 

Zdaniem posła Kołakowskiego budowa dworca wiązałaby się nie tylko z poprawą możliwości komunikacyjnych ale też z rozwojem Łomży i jej okolic:

– Byłaby możliwość dojazdu z tego dworca, no nazwijmy dworzec Łomża, w ciągu 60 minut do Warszawy. Byłoby to bardzo atrakcyjne, zarówno dla inwestorów, ale też dla łomżan. Tu mam na względzie pracę, jak również ruch gospodarczy, turystyczny, tranzytowy. Jest to wielka szansa, z której musimy skorzystać. 

Przypomnijmy, że propozycja posła Kołakowskiego różni się od dotychczasowych planów przedstawionych przez CPK, wg. których trasa kolei przechodziłaby przez centrum Łomży. Plany te niepokoją m.in. samorządowców, którzy wnioskowali o zajęcie się tym tematem podczas najbliższych obrad Rady Miejskiej.

Z wariantami przebiegu linii kolejowej nr 29 w regionie zaproponowanymi przez CPK można zapoznać się na naszej stronie. 

BB/red. pg

1 komentarz

  1. Monter Odpowiedz

    Kolej w centrum Łomży ! Wówczas jest dostępna dla każdego. W Ostrołęce planują wybudować przystanek/stację kolejową bliżej centrum. Czemu Łomża ma odrzucić wcześniejsze plany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 5 =