RN
TwitterFacebook

Chcą poprawić jakość życia mieszkańców gminy Łomża [FOTO]

Poprawa jakości życia mieszkańców gminy – to cel Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Łomża na lata 2018-2022. Programem zostało objętych 11 sołectw, które najbardziej potrzebują zmian. Ich mieszkańcy poznali się dzisiaj (11.12) z jego założeniami. Na przestrzeni kilku lat zostaną tam podjęte różne przedsięwzięcia i inwestycje, aby dorównały one miejscowościom, które znajdują się w lepszej sytuacji społecznej, ekonomicznej czy architektonicznej.

Program został przygotowany przy szerokim udziale społecznym. Nie był tworzony tylko i wyłącznie przez zespół ekspertów, ale na jego kształt mieli wpływ mieszkańcy. Mogli się wypowiedzieć podczas spotkań w poszczególnych miejscowościach w obszarze rewitalizacji, mogli wypowiadać się też w ankiecie. W ramach tych spotkań, w ramach pracy zespołu ekspertów został wypracowany ten program – mówi Agnieszka Maszkowska z Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab” z Białegostoku.

Głównymi zdaniami programu jest między innymi modernizacja wiejskich świetlic, która ma na celu ożywienie życia społecznego i kulturalnego na terenie gminy oraz przeciwdziałanie bezrobociu – projekt zakłada takie przedsięwzięcia, które mają na celu aktywizacje bezrobotnych, choćby poprzez możliwość przyznania dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej czy poprzez różne szkolenia zmieniające kwalifikacje i podnoszące kwalifikacje – informuje Agnieszka Maszkowska. Ważnym elementem programu jest także poprawa bezpieczeństwa mieszkańców przez między innymi modernizacje oświetlenia ulicznego oraz ulic.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − six =