RN
TwitterFacebook

Chojny Młode. Mieszkańcy zablokują DK61, bo chcą przebudowy skrzyżowania

Mieszkańcy miejscowości Chojny Młode i Stare Chojny mają zamiar wyjść na DK61 i zaprotestować przeciwko opóźnianiu remontu tamtejszego skrzyżowania. Akcja będzie miała miejsce w najbliższy piątek.

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 w Chojnach Młodych z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu (1912B), Starych Chojn (1913B) i Śniadowa (1946B) to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach na terenie gminy Łomża. Często dochodzi tam do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a mieszkańcy nie mają nawet oznaczonego przejścia dla pieszych, które umożliwiłoby im dostęp do przystanków autobusowych.

DK61 to droga o największym natężeniu ruchu w regionie. Według ostatniego pomiaru ruchu z 2015 roku GRP 2015 na odcinku DK 61 Miastkowo – Łomża notowano 7715 pojazdów na dobę. Blisko 2500 z nich to samochody dostawcze i ciężarowe. Przecinające w Chojnach Młodych DK 61 drogi powiatowe 1912B i 1946B coraz częściej wykorzystywane są jako objazd Łomży przez kierowców jadących z Warszawy w kierunku Mazur i z powrotem. To sprawia, że także „poprzeczny” ruch na skrzyżowaniu jest bardzo duży.

Władze Gminy Łomża, Powiatu Łomżyńskiego i Województwa Podlaskiego zwracały uwagę na grożące kierowcom oraz pieszym niebezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania DK61 z drogami powiatowymi 1912B i 1946B. W kwietniu, w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się spotkanie z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem dotyczące inwestycji i remontów na drogach powiatowych. Jedną z nich była własnie przebudowa tego skrzyżowania. Póki co, w tej sprawie nic się nie zmieniło.

Władze gminy Łomża, zarówno wójt jak i radni gminy, poinformowali, że podzielają determinację mieszkańców zabiegających o realizację koniecznej inwestycji przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jednocześnie informują kierowców o możliwych w piątek w godzinach 13.00 – 16.00 dużych utrudnieniach w ruchu przez Chojny Młode na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka oraz drogach powiatowych 1912B Chojny Młode – Nowogród i 1946B Chojny Młode – Śniadowo.

pg/UG Łomża

2 kommentarze

  1. Obywatel Odpowiedz

    Pewnie chcą tam rondo albo sygnalizacje.

  2. Marcin Odpowiedz

    Popieram tą blokadę jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *