RN
TwitterFacebook

Co dalej panie prezydencie?

Dla mnie jest to decyzja absurdalna – tak prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski komentuje wskazanie przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości Agnieszki Muzyk na kandydata na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych. Decyzja jest tym bardziej szokująca, gdyż Mariusz Chrzanowski dostał jednogłośnie poparcie zarządu wojewódzkiego partii.

Ta decyzja jest dla mnie nielogiczna, nie znam motywów, nie wiem też czym i kim ona była inspirowana, komu tak w gremiach zależało na tym, żebym nie był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że wszelkie sondaże jakie były robione zarówno przez partię jak i ogólnopolskie serwisy wskazywały na moją wygraną w pierwszej turze. Prezydent zaznacza, że w jego opinii najbardziej wartościową rekomendacją powinna być ta otrzymana od działaczy politycznych związanych z Łomżą, a nie głos osób, które – jak mówi – o Łomży nie wiedzą nic, albo prawie nic. Komitet – trzeba to powiedzieć – składa się z osób, które nie znają Łomży. Może część tych osób nigdy nawet w Łomży nie była, bo jak sobie popatrzymy skład to przedstawiciele komitetu politycznego są ze Śląska, z Pomorza więc możliwe nawet, że Łomży nie znają, a jednak w głosowaniu zagłosowali więc pytanie pozostawiam tym, którzy podejmowali we wtorek tę decyzję – kim i czym oni się inspirowali i czy działali dla dobra partii.

Gospodarz miasta o swojej przyszłości ma poinformować w najbliższym czasie. Cały czas działam i to jest dla mnie najważniejsze, żeby zrealizować te zadania, które powierzyli mi mieszkańcy Łomży w głosowaniu w 2014 roku, którzy mi zaufali. Chce się wywiązać z tej kadencji. A nad przyszłością czy będzie czy też nie następna kadencja i w jakiej formie to państwa poinformuję. Na pytanie czy możliwe jest utworzenie własnego komitetu, który umożliwiłby start w zbliżających się wyborach na ten urząd, prezydent Łomży nie odpowiedział. Na tę chwilę możemy się tylko domyślać czy tak się stanie lub też czy gospodarz Łomży dostał w zamian propozycję objęcia innego stanowiska.

Przypomnijmy, że rada miasta Łomży udzieliła wczoraj prezydentowi miasta, Mariuszowi Chrzanowskiemu absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Komentarz Kazimierza Gwiazdowskiego, posła PiS:

Poseł Kazimierz Gwiazdowski nie ukrywa zaskoczenia w sprawie decyzji komitetu politycznego PiS

Komentarz Bernadety Krynickiej, posła PiS:

Dla mnie to jest niezrozumiała decyzja – komentuje poseł Bernadeta Krynicka decyzję komitetu politycznego PiS

Komentarz przewodniczącego Rady Miejskiej Wiesława Grzymały oraz radnego Witolda Chludzińskiego:

Witold Chludziński: To jest problem PiS; Wiesław Grzymała: To nie sprzyja dobremu wynikowi

Bartosz Święciński

6 komentarzy

 1. romanek Odpowiedz

  Jestesmy z Panem Panie Prezydencie!!!!!!

 2. Adam Odpowiedz

  Tylko Mariusz Chrzanowski!

  Precz ze zdrajcami!

 3. uff Odpowiedz

  Tytuł powinien brzmieć: Co dalej, Panie Prezydencie?

 4. kp Odpowiedz

  Decyzja centrali jest słuszna; jeśli na pół roku przed wyborami zwalnia się V-Prezydenta formując tylko ogólne stwierdzenie to oznacza jedno – nie potrafi się zarządzać w sytuacjach kryzyskowych

 5. Alina Odpowiedz

  Liczymy na Pana, proszę startować. Mieszkańcy ponownie dadzą Panu poparcie.

 6. Anna Odpowiedz

  Dokładnie będziemy na Pana głosować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + five =