RN
TwitterFacebook

Czerwony Bór: Zabójstwo w ośrodku dla bezdomnych. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że prowadzi śledztwo przeciwko Dariuszowi Grzegorzowi P., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło 12 lipca w Ośrodku „Przystanek w Drodze” Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Czerwonym Borze.

– Około godziny 3.00 w jednym z domków mieszkalnych znajdujących się na terenie ośrodka podejrzany, działając w zamiarze bezpośrednim, co najmniej kilkukrotnie uderzył Grzegorza Romana Sz. trzonkiem od siekiery w okolice głowy i twarzoczaszki, tułów plecy i klatkę piersiową, a ponadto dusił pokrzywdzonego, co skutkowało jego zgonem – czytamy w komunikacie prokuratury. 

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, przedstawiając wersje wydarzeń niezgodną z poczynionymi w toku śledztwa ustaleniami.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucany Dariuszowi Grzegorzowi P. czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12 do dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *