RN
TwitterFacebook

„Czyli to była zwykła formalność…”. Radni Łomży odwołali przewodniczącego Olszewskiego

Jan Olszewski odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Podczas dzisiejszej (30.12) sesji, radny Piotr Serdyński złożył podpisany przez grupę 12 radnych wniosek o odwołanie Olszewskiego z funkcji przewodniczącego. Zapytany przez radnego Tadeusza Kowalewskiego o motywy działania wnioskodawców nie chciał jednak udzielić odpowiedzi.

– Pan stwierdził, że ten wniosek grupa radnych składa ponieważ doszło do utraty zaufania. Czy mógłby pan wskazać przyczyny utraty zaufania? – pytał radnego Serdyńskiego radny Tadeusz Kowalewski. – Wysoka rado informuje, że wniosek grupy radnych spełnia wszystkie wymogi formalne i bardzo proszę o przejście do głosowania – odpowiadał Piotr Serdyński.

W mowie końcowej, Jan Olszewski przyznał, że z powodu podziałów w radzie, jego odwołanie było tylko kwestią czasu. – Tworzenie grupy dwunastu radnych, grupy nazwijmy – pana prezydenta, spowodowało to, że ma grupa radnych przewagę i doszła do wniosku, że ani Przyjazna Łomża, ani Prawo i Sprawiedliwość do współrządzenia nie są potrzebni. Czyli to była zwykła formalność, kiedy zostanę odwołany – mówił Jan Olszewski.

W głosowaniu udział wzięło tylko 12 z 23 radnych i tyle samo oddano głosów ważnych, za odwołaniem przewodniczącego Jana Olszewskiego. Jego obowiązki, jako najstarszy przewodniczący przejął Andrzej Grzymała.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *