RN
TwitterFacebook

Diecezja łomżyńska: Kupili już respiratory dla szpitali, ale dalej chcą wspierać medyków

Caritas Diecezji Łomżyńskiej dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi w trzy dni uzbierał 210 tys. złotych na zakup respiratorów dla szpitali w Łomży i Ostrołęce. Teraz kontynuuje działania poprzez projekt „Wdzięczni Medykom”. 

– Składam serdeczne podziękowanie wszystkim kapłanom i wszystkim wiernym z naszej diecezji za promowanie i składanie ofiar w ramach zbiórki: „Respiratory dla Szpitali”. W ciągu trzech dni udało się zebrać środki finansowe na zakup  2 respiratorów (105 000,00 zł na Szpital w Ostrołęce. 105 000,00 zł, Szpital w Łomży) o łącznej  wartości: 210 000,00 złmówi ks. Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej i dodaje, że działania są kontynuowane poprzez projekt „Wdzięczni Medykom”, który jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup m.in. środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic).

Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach niniejszego projektu wspierać będzie Szpitale i placówki medyczne na terenie na diecezji łomżyńskiej.

Wpłaty można realizować na konto w banku: 

Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ul. Rybaki 1, 18-400 Łomża

BS Łomża 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 z dopiskiem: Darowizna „Wdzięczni Medykom”

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *